A világ 150 országában válik elérhetővé a Csatornák funkció a WhatsAppban, miután rövid tesztelés után globálisan is bevezeti az egyirányú kommunikációs formát a Meta.
A Metához tartozó WhatsApp üzenetküldő platform még júniusban mutatta be a Csatornák nevű újdonságát, amellyel közvetlenül a WhatsAppban lehet fogadni az emberek és a szervezetek fontos híreit.
Az első időszakban csak néhány kiválasztott régióban lehetett használni a funkciót, a techóriás azonban szerdán bejelentette, hogy mostantól globálisan, a világ több mint 150 országában lehet ahhoz hozzáférni.
Mint a WhatsApp a kapcsolódó közleményében kiemeli, a Csatornákkal az a céljuk, hogy „közzétételi szolgáltatást alakítsák ki”. A funkció el van különítve a hagyományos csevegésektől, és a többi követő nem láthatja, hogy mi kit követünk.
A Csatornákat az új, „Frissítések” lapon lehet megtekinteni, ahol az „Állapot” mellett találjuk a követni kívánt csatornákat.
Mint a funkció bejelentésekor a Meta kifejtette, a csatorna egy olyan egyirányú kommunikációs útvonal, ahol az adminisztrátorok szöveget, fényképeket, videókat, matricákat és szavazásokat tehetnek közzé. Hogy könnyebben ki lehessen választani, milyen csatornákat kívánunk követni, a WhatsApp létrehozott egy kereshető könyvtárat, ahol megtekinthetők a minket érdeklő hírek. Csevegésben vagy e-mailen küldött, illetve online közzétett meghívólinken keresztül is el lehet jutni egy csatornába.
A globális bevezetéssel párhuzamosan több fejlesztést is bevezettek, ezek a következők:
- Továbbfejlesztett csatornatár: Most már az országunk alapján automatikusan szűrt listáról válogathatunk a követhető csatornák közül. Megtekinthetjük továbbá az új, a legaktívabb és a követők száma alapján népszerű csatornákat is.
- Reakciók: Hangulatjelekkel reagálhatunk, és megnézhetjük a reakciók teljes számát. A követők nem látják, hogyan reagálunk.
- Szerkesztés: Az adminisztrátorok hamarosan már módosíthatják is a frissítéseiket legfeljebb 30 napig, amikor automatikusan törli őket a kiszolgálóiról a WhatsApp.
- Továbbítás: Amikor csevegésekbe vagy csoportokba továbbítunk egy frissítést, az egy hivatkozást is tartalmaz majd a csatornára, hogy az emberek többet is láthassanak belőle.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.