Két gombnyomás: ennyivel lehet sokkal fürgébbé tenni a Windows 11 Fájlkezelőjét. Hogy hiba, vagy rejtett képesség, azt nehéz eldönteni, mindenesetre úgy tűnik, a teljes képernyős mód ki- és bekapcsolása csodát tesz a programmal.
Ha arra gondolunk, hogy hiba a Windowsban, akkor bizonyára olyan képek ugranak be először, hogy lefagy a Start menü, nem indul el egy program, vagy egy folyamat hibaüzenetbe fut. A Windows 11 Fájlkezelőjében is van egy hiba, ennek azonban szokatlan módon inkább örülhetünk. A szoftver a Microsoft beépített megoldása a fájlok kezelésére, és bár vannak külső fejlesztőktől letölthető alternatívái, a használata időnként elkerülhetetlen.
Bizonyára azt is mindenki tudja, hogy nem ez a leggyorsabb program a Windowsban – esetenként erős számítógépen sem túl fürge, keresés közben pedig olykor kifejezetten lassú tud lenni. Pedig, ha kihasználunk egy „hibát” – már amennyiben lehet ezt annak nevezni –, akkor sokkal fürgébb lehet a Fájlkezelő.
És hogy mi a titok? Nos, csak teljes képernyős módba kell rakni (az F11 gomb megnyomásával), majd kilépni az F11 újbóli megnyomásával. Ennyi, nem tréfa – ettől a két kattintástól sokkal fürgébb lesz a program. Mindez egy videón is jól látható.
Did you know you can speedup explorer by use of bugs?
— Vivy (@VivyVCCS) September 3, 2023
Turns out switching in and out of full screen mode (F11) noticeably improves load times!
Wish this was the performance we get out of box.
(Yes navbar breaks.. tho navbar shouldn't cause such a huge snappiness regression..) pic.twitter.com/GObybf1C8q
A Neowin Reddit, valamint Twitter/X-posztok nyomán ír a szokatlan hibáról (rejtett funkcióról?), melyre pontos magyarázat jelen állás szerint nincs. Ami biztos, hogy a Fájlkezelő sokkal gyorsabb lett, a mappák megnyitása és az azokban foglalt fájlok miniatűrjeinek betöltése is szélsebes – ahogyan a keresés is fürgébb.
A lap megjegyzi: a jelek szerint minden Windows 11-változatot érint a különös jelenség, a tesztelői variánsokat, valamint a legelső hivatalos kiadásoktól kezdődően is mindet, ami napjainkig megjelent – persze, garancia nincs arra, hogy minden felhasználónál varázsütésre felgyorsul ennyitől a program, de a jelek szerint sokaknál működik a dolog.
Adódik a kérdés: ha tényleg képes sokkal gyorsabb működésre a Fájlkezelő, akkor miért nem működik így alapból?
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.