Tech hvg.hu 2023. szeptember. 01. 08:03

Egy 3000 forintos mágnesezett lapocska igazi kis csodákra képes

Ki gondolná, hogy egy néhány ezer forintos eszköz magabiztosan leplezi le a hamisított eszközöket, például a hamis MacBook kijelzőt vagy AirPods-töltőt. A láthatatlan mágneses mezők felfedésére is jó.

Mindössze 9 dollárért árulnak az Amazonon egy kis mágneses lapocskát, amely tulajdonképpen egy oktatási eszköz. A segítségével szórakoztató módon lehet felfedezni a láthatatlan mágneses mezőket a tárgyakban.

Egy 7,6x10 centis rugalmas műanyaglapról van szó, amely tetszés szerinti méretűre vágható. A lapot olajban szuszpendált nikkelpelyhekkel töltött mikrokapszulákkal impregnáltak. Ezek a pelyhek úgy mozognak, hogy igazodjanak a mágneses mezőkhöz, és ezeknek megfelelően világosabbá és sötétebbé tegyék a film különböző részeit.

A ZDNet munkatársa korábban egy érdekes lehetőséget is meglátott mindebben: épp a mágnesesség mutatásával lehet leleplezni a hamisított eszközöket, ezek mágnesessége ugyanis más, mint az eredetieké. Példaként egy hamisított AirPods töltőtokot említ. Ezen ugyanis gyengébb minőségűek a tok hátulján lévő mágnesek, vagy egyáltalán nincsenek ilyenek, azaz egészen más képet ad róluk a mágneses filmfólia.

Így néz ki az eredeti AirPods Pro tok hátulja mágneses filmfólia alatt
ZDNet/Adrian Kingsley-Hughes

De ugyanígy megtalálható a magyarázat arra, ha egy MacBook kijelzője nem zár rendesen: hamis kijelzőre cserélték, és ez nem tartalmazza az összes mágnest, ami az eredeti széle körül van.

Persze hogy ilyen célra (is) lehessen használni a lapocskát, tudni kell, hogy mit is keresünk vele, hiszen csak így derülhet ki, ha valamilyen szokatlan dolog történt a mágnesességgel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.