Tech hvg.hu 2023. augusztus. 24. 04:03

Hackertámadás érte a világ egyik legnagyobb óragyártóját

Illetéktelenek fértek hozzá a Seiko rendszereihez egy nemrégiben történt támadás során – ezt maga a gyártó ismerte el egy közleményében.

Hackertámadásról számolt be a napokban a világ egyik legismertebb japán óramárkája, a Seiko. A cég közleménye szerint legalább egy szerverükhöz egy jogosulatlan fél fért hozzá még július 28-án, ezt követően pedig egy külső kiberbiztonsági csapattal kezdték meg az eset vizsgálatát és kiértékelését.

Mint a Bleeping Computer írja, a vizsgálatok eredményeként a Seiko már meglehetősen biztos abban, hogy bizonyos céges információkhoz illetéktelenek férhettek hozzá. A cég egyúttal elnézést kért az esetlegesen érintett ügyfelektől, partnerektől, és figyelmeztette őket, hogy figyeljék a Seikót esetleg megszemélyesítő, ám valótlan e-maileket.

A támadásért a napokban a BlackCat nevű csoport vállalta a felelősséget, és mintákat is közzétettek az állítólagosan megszerzett adatokból. Ezek pedig sokrétűek, már amennyiben hitelesek: gyártási dokumentáció, a munkavállalók útleveleinek másolatai és az új modellekkel kapcsolatos dolgok is vannak köztük – de érzékeny terveket is kiszivárogtathattak.

Hackertámadás érte Japán legnagyobb kikötőjét, a ki- és berakodás is leállt

Komoly anyagi kárt okozott Japán legnagyobb kikötője ellen irányult zsarolóvírusos támadás, ami fennakadásokat is okozott a kikötő működésében.

A támadás érzékenyen érintheti tehát a céget, lévén szabadalmaztatott és egyedi technológiákkal is rendelkeznek, amelyek nyilvánosságra kerülése nem lenne szerencsés.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.