A Google a The New York Times, a The Washington Post és a The Wall Street Journal kiadóinak is bemutatta új eszközét, amely a cég szerint nem az újságírók munkájának kiváltására, hanem annak segítésére alkalmas. Egyelőre azonban kérdéses, mennyire megbízható.
Újfajta mesterséges intelligenciát tesztel a Google – számolt be róla a The New York Times. A lap szerint a Genesis nevű rendszer alkalmas hírírásra.
A látottak alapján az eszköz adatok kinyerésére és másolására használható lehet, vagyis az újságírók azt egyfajta asszisztensként tudnák használni, hogy automatizáljanak bizonyos feladatokat, így több idejük legyen más feladatrészek elvégzésére – írja az Engadget.
A beszámoló szerint azok, akik látták, nyugtalanítóként jellemezték a Genesis működését. A rendszer állítólag éppen azoktól az újságírói munkafolyamatoktól, módszerelemektől tekint el, amelyekkel pontos, megbízható és könnyen fogyasztható híreket lehet írni.
Átalakul a Google kereső eddig ismert formája, megérkezik bele a mesterséges intelligencia
Számos bejelentést tett a keddi konferenciáján a Google, melyek érintik a hagyományos keresőt és a Bard nevű, mesterségesintelligencia-alapú chatbotot is.
Mivel a Google még nem adta ki a nyilvánosság számára a Genesist, egyelőre nem lehet megmondani, hogy pontos információkat ad-e az újságíróknak, vagy hozzájárul az álhírek és a téves információk terjedéséhez.
Ami tény: a Google az elmúlt időszakban felpörgette a mesterséges intelligencia fejlesztését, hogy felzárkózzon a Microsoft által támogatott OpenAI-hoz. Ám a fejlesztés elsietése komoly gondokhoz is vezethet.
Bard is an experimental conversational AI service, powered by LaMDA. Built using our large language models and drawing on information from the web, it’s a launchpad for curiosity and can help simplify complex topics → https://t.co/fSp531xKy3 pic.twitter.com/JecHXVmt8l
— Google (@Google) February 6, 2023
A CNet nemrég elkezdett egy cikkíró botot használni, később azonban helyreigazítást kellett kiadnia, mert mint kiderült, a 77 géppel írt cikk legtöbbjében jelentős hibák vannak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.