Sam Altman úgy véli, ezeknek a rendszereknek globális hatásuk van, így globális együttműködésre van szükség a kezelésükre.
Sam Altman (képünkön), a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója pénteken Dél-Koreába utazott, hogy a híres chatbotjának alapjául szolgáló technológia, a generatív mesterséges intelligencia összehangolt nemzetközi szabályozására szólítson fel – írja a CNN.
„Ahogy ezek a rendszerek nagyon-nagyon nagy teljesítményűvé válnak, úgy különleges törődést is igényelnek, hiszen globális hatással bírnak. Tehát, esetükben globális együttműködésre is van szükség” – mondta Altman egy szöuli rendezvényen, a Jun Szogjol dél-koreai elnökkel való találkozója előtt.
Erre vártunk: végre Magyarországról is letölthető a hivatalos, ingyenes ChatGPT-alkalmazás
Immáron hazánkból is elérhető a böngészős változatnál kényelmesebb használatot ígérő ChatGPT-mobilapp iPhone és iPad készülékekre. A chatbot üzent is a hvg.hu olvasóinak.
Altman egyike annak a több száz vezető szakértőnek, akik a közelmúltban arra figyelmeztettek, hogy a mesterséges intelligencia képes lehet az emberiség kiirtására. Szerinte az ezen veszély csökkentésére való törekvésnek globálisan prioritást kell élveznie olyan egyéb társadalmi szintű kockázatokkal egy súlycsoportban, mint a világjárványok és a nukleáris háború.
Azt is kifejtette: nem amiatt aggódik, hogy képtelenek lennénk alkalmazkodni, hanem azért, mert a mesterséges intelligencia teremtette új világ gyorsabban épül fel körénk, mint hogy hozzá tudnánk szokni. „Ha tanulmányozzuk a technológiai forradalmak történetét, úgy tűnik, nagyjából két generáció alatt szinte bármilyen mértékű munkaerőpiaci változáshoz alkalmazkodhatunk. Ám ha mindez tíz év alatt megy végbe, az egy új kihívás.”
Kapronczay Stefánia: Kirívó holland eset mutatja, mit nem engedhetünk meg a mesterséges intelligenciának
A szabályozás az állam feladata, nem hagyhatja magánszereplőkre, nagyvállalatokra azt, hogy meghatározzák a mesterséges intelligencia működésének kereteit. Vélemény.