A régi, használaton kívüli profilok eltávolításával szabadítana fel felhasználói neveket a Twitteren Elon Musk.
Nagytakarítás kezdődhet hamarosan a Twitteren, erre utalnak legalábbis a tulajdonos Elon Musk közelmúltban közzétett bejegyzései. Ezek szerint a platformon hamarosan megválhatnak az inaktív fiókoktól, így felszabadítva régóta vágyott – ám jelen pillanatban foglalt – felhasználóneveket is.
Mint a TechCrunch kiemeli, a Twitter már évek óta – tehát Musk hatalomátvétele előtt is – ígérte már, hogy sok felhasználónevet újra elérhetővé tesz, ám mindeddig nem történt érdemi előrelépés az ügyben. Annak ellenére sem, hogy a Twitternek egyébként igen szigorú irányelvei vannak az inaktív fiókok kezelésére: a kapcsolódó szabályzat szerint a felhasználóknak legalább 30 naponként egyszer be kell lépniük, ha nem akarják, hogy a fiókjukat végérvényesen töröljék.
We’re purging accounts that have had no activity at all for several years, so you will probably see follower count drop
— Elon Musk (@elonmusk) May 8, 2023
Musk kifejtette: a vállalat jellemzően azokat a fiókokat törli, amelyek több éve nem folytatnak semmiféle tevékenységet. Egy bejegyzésben a platform tulajdonosa már azt a választ adta egy olyan kérdésre, hogy hamarosan elérhetőek lesznek-e régi-új felhasználónevek, hogy igen.
Arra azonban egyelőre a dollármilliárdos nem tért ki, hogy a felhasználók hogyan csaphatnak majd le ezekre a nevekre, túl azon, hogy regisztrációkor ezt adják meg – tehát, valaki beállíthat-e majd magának egy felszabadult nevet úgy, hogy már felhasználója a platformnak.
Lebuktatta magát Elon Musk, van egy másik profilja is a Twitteren
Elon Musk még 2022 novemberében hozta létre azt a profilt, amiről most kiderült: másodlagos profilként használja a Twitterhez. Néhány óra leforgása alatt 13 ezerrel nőtt a követői száma.
Musk minden bizonnyal ezzel a lépéssel is a Twitter népszerűségén szeretne javítani, a sok felszabadított felhasználónévnek ugyanis sokan örülhetnek majd a platformon. A népszerűség növelésére pedig szükség is van, mivel egyre több a konkurencia: erősödik a nyílt forráskódú Mastodon, a decentralizált Bluesky, és már a Facebook tulajdonosa is dolgozik egy hasonló platformon.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.