Több mint 20 programozási nyelven indult el a Google Bard kódolási funkciója, mely több területen is segítheti a szoftverfejlesztőket.
Némi lemaradásban követi a Google-féle, mesterséges intelligencia-alapú Bard chatbot a rivális Binget, például sokkal kevesebb országból lehet még hozzáférni.
Míg a ChatGPT mögötti technológiát alkalmazó Bing egyes pletykák szerint akár a Samsung telefonjaiban is válthatja a Google keresőjét, természetesen a Bardot is fejlesztik.
A fejlesztések legújabb lépcsőfokának a Google pénteki bejelentése szerint a szoftverfejlesztők örülhetnek – vagy kezdhetnek aggódni. A chatbotot ugyanis programozói képességekkel ruházták fel, mely így már kódgenerálásban, hibakeresésben és az ezekhez kapcsolódó magyarázatok nyújtásában is jeleskedhet.
Kiadáscsökkentés miatt szünetelteti az óriási, 80 hektáros kampuszának építkezését a Google
A bontási fázis után leálltak a Google óriási kampuszának munkálatai San Joséban, és az ügyre rálátó források szerint egyhamar nem is folytatódhat az építkezés.
A Google több mint 20 programnyelven indította el a Bard szoftverfejlesztési képességét: ezek között van a C++, a Go, a Java, a JavaScript, a Python és a TypeScript is – írja a TechCrunch.
A funkcióval a felhasználók a Bard segítségével soronként tekinthetik át az adott kódot hibák után kutatva, de a Google szerint a fejlesztők akár azt is kérhetik a chatbottól, hogy egy adott, hibás kódot az javítson ki.
A fentiek mellett egyik programozási nyelvről a másikra is le tudja fordítani a kódot a Bard.
Mindez persze nem jelenti azt, hogy a Google-féle chatbot egy csapásra kiváltja a programozókat: arra a cég illetékese is felhívja a figyelmet, hogy a megoldás nem tévedhetetlen, egy általa generált kódsor hiányos, vagy valamilyen nem várt kimenetet is produkálhat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.