A Mexikói-öböl az Egyesült Államok legnagyobb tengeri olaj- és gázkitermelő helye, és a jelek szerint kétszer szennyezőbb, mint amennyiről a hivatalos adatok szólnak.
A Michigani Egyetem kutatói nemrég a Mexikói-öböl felett repültek, hogy megmérjék a terület szén-dioxid kibocsátását. A Proceedings of the National Academy of Sciences című tudományos folyóiratban közzétett adatok szerint a terület szén-dioxid kibocsátása kétszer olyan magas, mint azt korábban gondolták.
Ahogy az Interesting Engineering is írja: ez a terület adja az USA tengeri kitermelésének 97 százalékát, vagyis jelenleg ez az ország legfőbb tengeri forrása. Bár az öbölből jelentett és a mért adatok között mindig is eltérés volt, ez az első vizsgálat, ami számszerűsíti a metán- és a szén-dioxid-kibocsátás mértékét.
Egyre több betiltott vegyi anyag van a légkörben, a tudósok sem értik, miért
Az ENSZ montréali jegyzőkönyve szerint 2010-re ki kellett volna vezetni az összes olyan vegyi anyagot a gyártásból, amelyek miatt ózonlyuk keletkezhet. Most mégis egyre több ilyen van a légkörben.
A kutatók azt találták, hogy a parthoz közelebbi területeknél nagyobb a kibocsátás, mint az a korábbi jelentésekben olvasható volt. Azt is megállapították, hogy a szárazföldi platformokon a nem megfelelő fáklyázás (vagyis a melléktermékek elégetése) ötször annyi káros anyagot juttatott a levegőbe, mint kellett volna.
A szakemberek a jövőben olyan javaslatokat dolgoznak majd ki, amelyek segíthetnek csökkenteni a területen a károsanyag-kibocsátást.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.