Tech hvg.hu 2023. április. 11. 12:03

Saját ChatGPT-t fejlesztett az Alibaba, itt a második kínai csevegőbot

Kínának mostantól már két, mesterséges intelligenciára épülő csevegőbotja is van. Az Alibaba bejelentette: elérhetővé teszi a saját fejlesztését, aminek egyelőre csak kínai neve van, bár állítólag angolul is tud.

A kínai keresőcég, a Baidu még március közepén mutatta be a saját fejlesztésű mesterséges intelligenciáját, amit a ChatGPT riválisaként fejlesztett ki a cég. A vállalat kénytelen volt gyorsan összedobni a szoftvert, a kínai kormány ugyanis elrendelte, hogy fejleszteni kell egy saját chatbotot – a végeredmény ennek fényében nem is volt teljesen tökéletes –, most pedig az Alibabára került a sor.

A cég Tungij Csienven néven készítette el a saját, mesterséges intelligenciával megtámogatott chatbotját. A kínai vállalat azt ígéri, hamarosan beépíti azt a saját termékeibe, ám azt nem közölte, hogy ezt mikorra tervezi megtenni – írta meg a BBC.

A lap megjegyzi: az Alibaba már az év elején jelezte, hogy saját ChatGPT-n dolgozik.

Bár a cég nem adott angol nevet a fejlesztésének, a Tungij Csienvent nagyjából úgy lehetne lefordítani, hogy

a válasz ezer feltett kérdésre.

A cég szerint a chatbot kínaiul és angolul is ért, és elsőként a vállalat belső üzenetküldő alkalmazásában, a DingTalkban jelenik majd meg. Ennek fényében képes írásos feljegyzéseket készíteni a megbeszélésekről, de e-maileket is ír és válaszokat is javasol.

Akkor sem lehetne leállítani a mesterséges intelligenciát, ha akarnánk - állítja Bill Gates

Bill Gates szerint a világnak nem a mesterséges intelligencia (MI) betiltására kellene összpontosítania, hanem arra, hogy miként tudja azt a lehető legjobban felhasználni, és arra, hogy felderítse az összes lehetséges hibáját.

Az Alibaba emellett beépítené azt az Amazon Alexához hasonló szolgáltatásába is.

A Google eközben a Barddal nyomulva próbálja meglovagolni a ChatGPT körüli történéseket.

Olaszország a világon első országként tiltotta be nemrég a ChatGPT használatát – nagyjából egy időben azzal, hogy egy csapat tudós petícióban követelte a mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztések leállítását.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.