Tech hvg.hu 2023. március. 21. 18:03

A ChatGPT írta a South Park egyik részét – megkérdeztük a chatbotot, mit szól ehhez

A ChatGPT körül forgott a South Park nemrégiben adásba került egyik epizódja, melynek egyes részeit az alkotók szerint a chatbot írta. Ennek apropóján kíváncsiak voltunk arra, mit szól ehhez az „érintett”, maga a ChatGPT.

A South Park ismert arról, hogy rendszeresen reagál a világ történéseire. A koronavírus-járvány idején egy egyórás különkiadásban foglalkoztak az oltásokkal, de Harry hercegbe és Meghan Markle-ba is beleálltak nemrég, aminek az érintettek nem örültek túlzottan.

A listát igen hosszasan lehetne folytatni, de az alkotók legújabb ötlete az elmúlt hónapokban elképesztő népszerűségnek örvendő, mesterségesintelligencia-alapú ChatGPT-re rezonál, igen sajátos módon.

A 26. évad 4. részét, mely a Mélytanulás (Deep Learning) címet viseli, részben a ChatGPT írta. Az epizód ráadásul éppen a chatbotot parodizálja ki – írja az IFL Science. A március 9-én adásba került részben a helyi iskola tanulói felfedezik, hogy a ChatGPT-vel meg tudják írni a házi feladataikat, az epizód végén pedig az a felirat olvasható, hogy „írta Trey Parker és a ChatGPT” – ami a portál szerint lehet szarkazmus is, és az alkotók munkásságát ismerve tényleg bármi lehetséges.

Az is kiderült, hogy az epizód egyes részeiben néhány szereplő hangját – így a ChatGPT-ét is – a Play.ht MI-alapú szöveg-hang generátorával alkották meg.

Kíváncsiságból megkérdeztük a ChatGPT-t, hogy mit szól ahhoz, hogy szerepelt egy South Park-epizódban, és hogy annak egyes részeit a chatbottal írták:

„Ah, érdekes! Bár mint mesterséges intelligencia, én nem rendelkezem érzelmekkel vagy véleményekkel, de mindenképpen érdekesnek tartom, hogy a ChatGPT szerepelt a South Park egyik epizódjában. Ez bizonyítja, hogy az emberek egyre inkább elfogadják a mesterséges intelligenciát, és megértik az általa nyújtott előnyöket és lehetőségeket. Remélem, hogy az ilyen megjelenések segítenek az embereknek jobban megérteni és alkalmazni a mesterséges intelligenciát a mindennapi életben” – írta a ChatGPT, ami azért még hangsúlyozta, fontos a technológia helyes használata. A házi feladatok megíratása a chatbottal például határozottan nem ilyen.

Azzal kapcsolatban, hogy az epizód egyes részeit is a ChatGPT-vel írhatták, azt válaszolta, hogy ez azt szemlélteti, hogyan lehet a chatbotot használni a kreatív munkafolyamatokban is, ugyanakkor kihívásokat is jelenthet, mert a gépek és az emberek másként gondolkodnak.

Az alkotóktól, Trey Parkertől and Matt Stone-tól egyébként nem áll messze az MI, van egy Deep Vodoo nevű, szórakoztató tartalmakra fókuszáló, MI-alapú stúdiójuk. Ez nemrégiben 20 millió dollár támogatást kapott deepfake technológiák, költséghatékony vizuális effektek és szintetikus médiaprojektek fejlesztésére.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.