Folytatódnak az elbocsátások a tech szektorban, ezúttal az Amazon több részlegét érintik a kirúgások – például a Twitchet is.
Mindössze néhány hónappal a 18 000 munkavállalót érintő előző, novemberi elbocsátást követően újabb 9000 dolgozójának int búcsút az Amazon – írja a TechCrunch.
Az elbocsátásokat maga Andy Jassy vezérigazgató jelentette be egy hétfői memóban, amiből az is kiderült, hogy az a Twitch játékos divíziója mellett az AWS felhős részlegét, a PTX technológiai ágat és a hirdetési üzletágat is érinti.
Az Amazon világszerte körülbelül 1,5 millió munkavállalót foglalkoztat, ami hétszer annyi, mint amennyit az Alphabet, a Google anyavállalata. Andy Jassy azt is megjegyezte, hogy az elbocsátások még ezzel sem feltétlenül értek véget a cégnél.
A mostani elbocsátásokat az Amazon a bizonytalan gazdasági helyzettel magyarázza. A cég február elején közzétett negyedéves jelentésében közölt kilátások csalódást okoztak a befektetők körében. A szakértők azt is negatívan értékelték, hogy a cég felhőszolgáltatása, amely jelentős mértékben járul hozzá a vállalat profitjához, nem bővült a várt mértékben.
Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?
Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.
A gazdasági környezet romlása, a magas infláció és a fogyasztói kiadások csökkenése jelentősen rontotta a technológiai cégek kilátásait. A nagy amerikai technológiai cégek közül számos vállalat jelentett be jelentős létszámleépítést az utóbbi hónapokban. A Meta, a Facebook és az Instagram anyavállalata novemberben 11 ezer fős, majd a múlt héten újabb 10 ezer fős leépítést jelentett be – de jelentős elbocsátások voltak a Google anyavállalatánál és a Microsoftnál is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.