Az amerikai kormányzat belengette, hogy a kínai ByteDance vagy eladja a TikTokot, vagy betiltják azt az Egyesült Államokban.
Néhány nap múlva a TikTok vezetője az amerikai Kongresszus előtt beszél majd a cég felhasználói adatok kezelésével kapcsolatos gyakorlatáról is, a Biden-adminisztráció azonban már most nyomás alá helyezte a vállalatot. A The Wall Street Journal jelentése szerint az amerikai kormány most azt követeli a kínai ByteDance-től, hogy adja el a TikTokot, különben betilthatják azt az Egyesült Államokban.
A TikTok a Reutersnek elismerte, hogy valóban befutott egy ilyen „kérés” az amerikai kormánytól – annak ellenére, hogy a vállalat az elmúlt években partnerséget kötött az amerikai Oracle-lel és más cégekkel az amerikai felhasználók adatainak tárolásáról.
Az Egyesült Államok külföldi befektetőivel foglakozó szervezet (Committee on Foreign Investment in the United States, CFIUS) álláspontja egyértelmű az eladással kapcsolatban, az amerikai szenátus pedig már elő is készített egy törvényjavaslatot, ami könnyedén lehetővé tenné egy nem kívánatos szolgáltatás betiltását Amerikában.
Letiltották a TikTokról az Európai Bizottság munkatársait
Lehet, hogy hamarosan már közvetlenül szerezhetnek bevételt a videóikból a tiktokos tartalomgyártók, miután információk szerint azon dolgozik a platform, hogy lehetővé tegye egyes felvételek fizetőkapu mögé helyezését. Ami persze nézői oldalon azt jelenti: fizetni kell majd, hogy bizonyos videókat láthassunk.
A TikTok szerint az eladás még nem nyugtatná meg az amerikaiakat az adatkezeléssel kapcsolatban, ugyanakkor a ByteDance állítólag már gondolkodik azon, hogy megváljon a részesedésétől. Legutóbb egyébként akkor láttunk ilyen manővert, amikor a Huawei eladta a Honort, hogy az újra használhassa a Google szolgáltatásait.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.