Tech hvg.hu 2023. március. 10. 14:03

30 másodperc alatt írt egy, a Sudokuhoz hasonlító játékot a ChatGPT

Pillanatok alatt megalkotott egy eddig nem létező logikai játékot a ChatGPT, ami a hagyományos Sudokut gondolja tovább – az eredmény már bárki számára hozzáférhető.

A tavaly novemberben indult, mesterséges intelligencián alapuló ChatGPT-ről tudni lehet, hogy képes akár komplett programkódokat is létrehozni egy szempillantás alatt.

Az OpenAI által fejlesztett chatbottól most egy olyan, a Sudokuhoz hasonló játékot kért egy felhasználó, ami még nem létezik – a mesterséges intelligencia pedig össze is rakott egyet, az eredményt pedig Sumplete-nek nevezte el.

Annyi emberi segítséget azért kapott a ChatGPT, hogy Daniel Tait végig instruálta a chatbotot, hogy milyen játékot szeretne – az eredményt pedig nyilvánosságra is hozta egy weboldalon.

A Sumplete, bár alapvetően hasonlít a Sudokura, sok tekintetben eltér attól. A felhasználók rácsokat láthatnak számokkal, melyek nehézsége változó. Az alap, kezdőknek szánt rács 3 sort és 3 oszlopot tartalmaz, ami 4x4-es vagy 5x5-ös méretre növelhető, egészen 9x9-ig, ami már egy igazán nehéz feladvány – írja a Gizmodo.

A sorok, oszlopok végén „célszámokat” látunk – úgy kell törölni számokat a sorokból és az oszlopokból, hogy mindkét irányban kijöjjön a megmaradt számokból a célszám.

Egy 3x3-as Sumplete-játék megoldása. Az X-szel jelölt számokra kellett kattintani, hogy kijöjjön az eredmény a sorok és az oszlopok végén.
sumplete.com

Tehát, lehet, hogy egy törléssel az adott sorban megkapjuk az eredményt, de arra is ügyelni kell, hogy az oszlop alján lévő számot is megkapjuk, ami igencsak nehezíti a dolgokat.

Daniel Tait azt is elárulta, hogy a ChatGPT 30 másodperc alatt készítette el a játékot HTML-ben és Javascript-ben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gazdaság Ballai Vince 2025. május. 02. 13:30

A klímaváltozás buszán ülünk, féktávolságon belül van a fal, mindenki előtt van gáz- és fékpedál – ön épp melyiket nyomja?

A címben kissé átdolgozva idézett metaforát Zlinszky János biológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára hozta egy minapi beszélgetésen, amin Gelencsér András kémikussal és Ürge-Vorsatz Diána fizikussal beszélte át a klímaválság helyzetét. Szó esett a polikrízisről, a fogyasztás szent tehenéről, a zöld diktátorokról és a nemnövekedésről. Mit tehetnek a politikusok, a társadalom, az egyének és a kutatók? Sokféle kérdésre sokféle válasz jött a keresztény tanításból kiinduló biológustól, a borúlátó levegőkémikustól és az optimista fizikustól.