Tech hvg.hu 2023. február. 28. 19:03

ChatGPT-rivális létrehozására kereshet kutatókat Elon Musk, noha korábban még veszélyesnek tartotta a technológiát

Néhány napja még az emberi civilizációt fenyegető egyik legnagyobb kockázatként emlegette a mesterséges intelligenciát a Tesla- és SpaceX-vezér Elon Musk, aki most a jelek szerint maga is egy ChatGPT-szerű megoldás fejlesztésére keres kutatókat.

Az OpenAI által fejlesztett ChatGPT tavaly novemberben gyakorlatilag repülőrajtot vett, és azóta is száguld: már a Microsoft is elkezdte beépíteni a mögötte álló, mesterséges intelligencián alapuló technológiát több termékébe, így a Bingbe és a Skype-ba is, miután jelentős befektetést eszközöltek a cégben. A Google válasza erre a Bard lesz, de saját mesterséges intelligenciát mutatott be kutatóknak címezve a Facebook és sok más platform mögött álló Meta is.

A The Information most arról ír, hogy Elon Musk, a világ egyik leggazdagabb embere mesterséges intelligenciával (MI) foglalkozó kutatókkal vette fel a kapcsolatot az elmúlt hetekben, azzal a céllal, hogy kifejlesszen egy ChatGPT-riválist. A dolog azért is érdekes, mert Musk 2015-ben Sam Altman mellett társalapítója volt az OpenAI-nak, ahonnan 2018-ban távozott.

A portál értesülései szerint a dollármilliárdos Igor Babuschkin mesterségesintelligencia-kutatót kereste fel, aki korábban az Alphabetnél (a Google anyavállalatánál) dolgozott egy DeepMind AI nevű MI-projekten.

Titokban már 6 éve dolgozhatott a Microsoft a most mindenkit lázban tartó új Bingen

Egy kezdetleges, chatbotszerű Bing fejlesztése sajtóértesülések szerint már hat éve folyamatban lehet, az áttörést azonban tényleg az OpenAI-féle GPT-modell hozhatta el, melyet egyesítettek a korábbi fejlesztésekkel az új Binghez. Mindez azt is jelenti, hogy a Microsoft már hosszú évek óta igyekszik megreformálni a saját keresőjét, hogy felvehesse a kesztyűt a piacot uraló Google-lel.

Musk és Babuschkin állítólag már beszéltek is arról, hogy létrehoznak egy mesterséges intelligenciát kutató csapatot, de a projekt egyelőre még korai fázisban van, így arról nincs szó, hogy milyen termékekben jelenhetne meg az MI. Babuschkin ugyanakkor azt mondta, hivatalosan nem csatlakozott a Musk-féle projekthez – írja a CNET.

Az, hogy Musk saját mesterséges intelligencián ügyködhet MI-kutatókkal, azért is érdekes, mert egy hete még éppen azt hangoztatta a milliárdos, hogy a mesterséges intelligencia óriási veszély a civilizációra nézve.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.