Igen aktívvá vált a Microsoft a Bing fejlesztését illetően, köszönhetően a mesterséges intelligencia bevonásának. A napokban kiderült, hogy a redmondiak már a Bing különféle viselkedési módját tesztelik.
Már több mint egymillióan érdeklődnek a tetőtől talpig megújult Bing kipróbálása iránt. Az érdeklődés érthető, hiszen a Microsoft a keresőjébe integrálta az OpenAI által fejlesztett mesterséges intelligencián alapuló chatbotot. Ennek köszönhetően a felhasználók a ChatGPT-hez hasonlóan cseveghetnek majd a Binggel, kérdéseket tehetnek majd fel neki és természetes nyelveken kapnak választ.
Azonban még ennél is jóval többre lehet képes majd a Bing, ugyanis a Microsoft jelenleg „extra csevegési módokat” tesztel, amelyek lehetővé teszik, hogy a kereső különböző módokon viselkedjen. Az újdonságot egyelőre a Microsoft alkalmazottai és fejlesztői próbálgathatják.
A Bleeping Computer egyik munkatársa fölöttébb ügyes volt, és sikerült hozzáférnie ezekhez a módokhoz, így be is tudott számolni róluk. Maga a Bing mesélte el neki, hogyan változtathatja meg a felhasználó a chatbot üzemmódját, sőt még azt is elárulta, hogy jelenleg négy extra csevegési mód van elrejtve a felhasználók elől: Sydney, Friend (barát), Assistant (asszisztens), Game (játék).
A Sydney mód az alapértelmezett Bing Chat mód, amely a Bing Search és a ChatGPT segítségével válaszol a kérdésekre. A Barát módban a Bing a felhasználók barátjaként viselkedik, cseveghet velük érdeklődési körükről, hobbijakiról, érzéseikről. Az Asszisztens mód beállítása után a kereső a felhasználó személyi asszisztenseként működhet, és segíthet neki olyan feladatokban, mint a repülőjegy-foglalás, e-mailek küldése, emlékeztetők beállítása stb. Végül a Játék módban olyan játékokat játszhat a felhasználóval, mint a trivia vagy a tic-tac-toe.
A különböző módok specifikus viselkedést és funkciókat biztosítanak a Bing számára. Míg például a válaszai inkább tényeken alapulnak a Sydney módban, addig a Barát módban érzelmeket, együttérzést mutathat. Ha egy „szomorú” élményről mesélnek a Bingnek, akkor az aktivált módtól függően reagálhat. Sydney módban tippeket ad a szomorúság kezelésére, míg a Barát módban együttérzést fejez ki.
Alapvetően fog megváltozni, ahogy internetezünk - nagy élmény lesz, nagy kérdésekkel
Nem azért pánikolnak a Google-nál a ChatGPT miatt, mintha ők nem tudnának hasonlót fejleszteni. Hanem mert egyelőre nem látszik, hogyan lehet majd pénzt facsarni a keresésekből az új világban. Minél közelebb próbálunk jutni a válaszhoz, annál több kérdés merül fel.
A Microsoft egyelőre még nem osztott meg részleteket ezekről a módokról, de a jövőben ezek mindenképpen jelentős kiegészítések lesznek a Binghez. Vajon mit lép majd minderre a Google?
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.