Tech hvg.hu 2023. január. 12. 12:03

Bloomberg: régóta várt funkciót hozhat az Apple a MacBookokba hamarosan

A piacon egyre több érintőképernyős laptop jelenik meg, és pár éven belül az Apple is szakíthat régi hitvallásával.

Az Apple az elmúlt években több tekintetben is közelebb hozta egymáshoz az iPad táblagépeket és a MacBook laptopokat. Egyrészt, az iPadekhez már lehet teljesértékű, érintőpaddal is ellátott billentyűzetet csatolni, amivel az eszköz valamivel jobban hasonlít egy laptopra. De említhetnénk azt is, hogy az Apple saját processzorai, az M1 és az M2 már a MacBookok mellett több iPadben is megjelentek, komoly teljesítménnyel ruházva fel a táblagépeket, melyek operációs rendszerét is elkezdték kicsit számítógép-szerűbbé alakítani az iOS táblagépekre dedikált, iPadOS-re keresztelt változatával.

A Bloomberg most úgy értesült, néhány éven belül egy újabb komoly változás érkezhet, ezúttal a MacBookokba: az érintőképernyő. Ez azért is lehet meglepő, mert az Apple régóta vallja, hogy az asztali számítógépekbe nem kell érintőképernyő – a cég néhai elnök-vezérigazgatója, Steve Jobs 2010-ben az ilyen laptopokat egyenesen „ergonómiai katasztrófának” nevezte.

A Bloomberg szerint ugyanakkor az Apple már dolgozik ezen a projekten, és az érintőképernyővel szerelt MacBookok a 2025-ben debütáló Pro széria részeként jelenhetnek meg. Egyúttal a 14 és 16 inches Pro modellek LCD-ről OLED kijelzőre válthatnak.

A TechCrunch hozzáfűzte: amennyiben érintőképernyők érkeznének a MacBookokba, a laptopokra érkező iOS-es alkalmazások még jobban működhetnének.

Nemrég kiderült, az Apple hamarosan saját képernyőt fejleszthet, szakítva ezzel olyan nagy beszállítókkal, mint az LG vagy a Samsung.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.