A Google vezére kiadta a vállalat részlegvezetőinek, hogy azonnal kezdjenek a mesterséges intelligencia fejlesztésébe. A tét több százmilliárd dollár és az, hogy a Google üzleti modellje meddig képes kitartani.
A techsajtó az OpenAI fejlesztésétől, a ChatGPT nevű mesterséges intelligenciától hangos, főleg miután a Gmail megalkotója is úgy nyilatkozott róla, hogy sokkal hatékonyabb, mint a Google keresője, ezért a cég üzleti modelljének napjai meg vannak számlálva. Ami Paul Buchheitet igazán lenyűgözte, az az, hogy milyen jó minőségűek a kérdésekre adott válaszok, összehasonlítva a Google-től kapott keresési eredményekkel. A fejlesztésre a Google-nél is felkapták a fejüket – olyannyira, hogy a cégnél állítólag „vörös riasztás” van érvényben – írta a The New York Times.
A lap a belső feljegyzések és egy hangfelvétel alapján azt írja, Sundar Pichai, a Google és anyavállalata, az Alphabet vezérigazgatója több megbeszélést is összehívott az elmúlt időszakban a cég MI-stratégiájáról. Ezeken a vállalat számos csoportját arra szólította fel, hogy összpontosítsák erőfeszítéseiket a ChatGPT által a keresőmotor-üzletágára jelentett fenyegetés kezelésére.
Megszűnt a várólista, végre ön is elérheti a mesterséges intelligenciát, ami szavakból képeket generál
A Magyar Nemzeti Levéltár elérhetővé tette az interneten új adatbázisát, melynek létrehozásában a levéltárosok a mesterséges intelligenciát hívták segítségül. Az 1828. évi országos összeírás az eddigi legnagyobb kézírás-felismeréssel feldolgozott gyűjtemény Magyarországon.
A The New York Times szerint emellett több fejlesztőt is azzal bíztak meg, hogy dolgozzanak ki egy olyan szintű mesterséges intelligenciát, ami versenyre tud kelni az OpenAI Dall-E nevű fejlesztésével. Ez művészeti alkotásokat készít, és már több millió felhasználója van.
Senki sem érti, hogyan dolgozik a mesterséges intelligencia, de amit csinál, az elképesztő
Sokakat aggaszt, hogy a mesterséges intelligencia segítségével immár meghökkentően realisztikus fotókat és műalkotásnak tűnő képeket hoznak létre. Milyen hatással lesz ez az emberi kreativitásra, és miért nehéz igazán jó műveket generálni?
A Google szóvivője egyelőre nem reagált a kiszivárgott információkra.
Sridhar Ramaswamy, a Google hirdetésekkel foglalkozó csapatának korábbi vezetője szerint a ChatGPT használata oda vezethet, hogy a felhasználók nem kattintanak majd a keresőben felbukkanó hiredetésekre. Ez elég kritikus probléma a vállalatnál, amelynek tavaly csak ebből 208 milliárd dollárja származott – az Alphabet teljes bevételének 81 százaléka.
A ChatGPT, amely több mint 1 millió felhasználót gyűjtött össze öt nappal a novemberi indulása után, egyedi válaszokat tud generálni a lekérdezésekre. Mindezt emberi módon, társalgási szinten teszi, a válaszok mögött pedig a több millió weboldalról begyűjtött információ áll. A fejlesztés képes megírni egy fogalmazást, de a programozásba is be tud segíteni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.