Kína a Wing Loong drónok újabb verzióját mutatta be, ami nemcsak a felderítésre jó, de képes arra, hogy megvédje magát.
A kínai hadsereg nemrég egy új, interkontinentális, pilóta nélküli drónnal állt elő. A Wing Loong a South China Morning Post beszámolója szerint a Chengdu Aircraft Industry Group fejlesztése, ami az amerikai hadsereg által használt Predator/Reaper drónokhoz hasonlít.
A kínaiak már több drónt is készítettek a szériában, így a mostani a Wing Loong-3 nevet kapta. A készüléket elsősorban felderítő és megfigyelő küldetésekre szánják, és különféle érzékelőkkel lehet őket ellátni. Ezenkívül a drón a harctéren is bevethető, ugyanis levegő-föld rakétákkal lehet felszerelni.
China's intercontinental military drone Wing Loong-3 can fly 6,200 miles with air-to-air missiles
Like most other drones, the Wing Loong drones are intended for reconnaissance and surveillance missions and can be equipped with a variety of sensors. Additionally, the drone can be deployed for a combative role when fitted with air-to-surface missiles.
A hatótávolsága állítólag 10 ezer kilométer. Hossza 12,2 méter, szárnyfesztávolsága pedig 24 méter. A föld-levegő mellett levegő-levegő rakétákkal is felszerelhető, amelyekkel helikopterekre és ellenséges drónokra lehet csapást mérni.
Az Interesting Engineering azt írja, Kína hamarosan megkezdheti a drón tömeggyártását, a széria korábbi verzióiból pedig már szállított Afrikába és a Közel-Keletre is. Az egységeket a török Bayraktar drónnal tekintik egyenrangúnak.
Jelenleg csak Líbiában vagy Pakisztánban van kereslet a Wing Loong drónokra, de a megnövelt hatótávolság és a jobb ütőképesség miatt hamarosan más országok számára is vonzó lehet a modell. Hogy a drónok milyen fontos eszközök, azt az elmúlt közel egy évben már láthattuk az orosz–ukrán háborúban is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
(A kiemelt kép illusztráció.)