Tech hvg.hu 2022. november. 18. 11:17

Tömegével mondanak fel a Twitter dolgozói, kérdéses a platform stabilitása

Musk rengeteg alkalmazottat kirúgott, a maradóknak így sokkal több munka jutna – többen azonban nem kérnek ebből.

Radikálisan eltérő munkamorált követel meg alkalmazottaitól Elon Musk, mint a Twitter korábbi vezérkara: a The Guardian pénteki cikkében arról írt, hogy Musk – miután százakat rúgott ki a cégtől – azt követeli a maradóktól, hogy még többet dolgozzanak. Ultimátumot is adott: akinek ez nem jó, felmondhat.

Pénteken pedig – tiltakozván a brutálisan megnövekedett munkaterhek ellen – több százan adták be felmondásukat.

Ezzel egy időben a platformon felpörögtek az olyan trendek, amik más közösségimédia-szolgáltatókra terelnék a felhasználókat: egyre többen ajánlgatják a Mastodont, de még a MySpace-t is, a #RIPTwitter és #Twitter down tagek pedig a legnépszerűbbek között vannak.

Nyilvánosan rúgta ki Musk a Twitter egyik mérnökét, miután összeszólalkoztak

Egy nappal azután, hogy a Twitteren összeszólalkozott Elon Musk cégtulajdonos az egyik mérnökével, kirúgta őt - méghozzá a közösségi oldalon.

A The Guardian azt írja, hogy a távozók között több olyan mérnök is van, akik a hibák megelőzéséért és javításáért felelősek, távozásuk pedig egyre több kérdést vet fel a platform stabilitásával és adatbiztonságával kapcsolatban.

Musk viszont úgy fest, hajlik arra, hogy enyhítsen korábbi elvárásain: nemrégiben megtiltotta az alkalmazottaknak, hogy otthonról dolgozzanak, ezt azonban feloldotta, de csak a kiváló minősítést kapó dolgozók számára.

A Twitter a New York Times kérdésére azt közölte, hétfőig minden kirúgott, volt alkalmazottjuk belépőkártyáit letiltják, így kizárva őket az irodaházaikból.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.