Potom összegért gyakorlatilag bárki hivatalos forrásként tüntetheti fel magát ezentúl a Twitteren.
Havonta nyolc dollárt (cikkünk írásának pillanatában 3285,72 forintot) kell fizetnie annak, akik Twitter-profilukon szeretnék látni a kis kék pipát, ami annyit hivatott jelezni: a fiók igazolt, kezelője valóban az az ember, akinek kiadja magát. Minderről maga Elon Musk, a Twitter új tulajdonosa írt a platformon:
Twitter’s current lords & peasants system for who has or doesn’t have a blue checkmark is bullshit.
— Elon Musk (@elonmusk) November 1, 2022
Power to the people! Blue for $8/month.
To all complainers, please continue complaining, but it will cost $8
— Elon Musk (@elonmusk) November 2, 2022
Musk nemrégiben komoly huzavona után 44 milliárd dollárért vette meg az egész platformot, majd rúgta ki a cég egész igazgatótanácsát.
A kis kék pipa fizetőssé tétele azért váltott ki komoly indulatokat a felhasználókból, mert eddig ingyenes volt – cserébe jószerivel csak olyan juthatott hozzá, aki valóban hivatalos pozíciót töltött be vagy valóban igazolni tudta, hogy azt a szervezetet képviseli, aminek a nevében ír. A fizetőssé tétel ellenzői szerint a kék pipa pénzért osztogatása azért veszélyes, mert így nagyon megnehezül a megbízható források azonosítása.
Főleg, hogy Musk arról is írt: azokat, akik fizetni fognak, az algoritmus előrébb fogja rangsorolni mind a keresések során, mind akkor, amikor a szoftver egy tweetnél az arra adott válaszokat listázza.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.