A jelek szerint még 20 ezer évvel ezelőtt is élhettek Pápua Új-Guinea területén négylábú kenguruk.
A szakemberek a kormeghatározás segítségével kiderítették, hogy 40 ezer évvel tovább élhetett egy ősi, négylábú kenguru, mint ahogy eddig vélték. Ezek az állatok a jelek szerint még 20 ezer évvel ezelőtt is jelen lehettek Pápua Új-Guinea területén – legalábbis erről árulkodnak a Chimbu tartományban korábban megtalált, most újra megvizsgált fosszíliák. A kutatók az erről szóló tanulmányukat az Archaeology in Ocean hasábjain jelentették meg.
Az új kormeghatározási vizsgálat arra jutott, hogy amikor az emberek először megérkeztek a területre – nagyjából 60 ezer évvel ezelőtt –, számos nagy emlősfaj, köztük a kihalt erszényes farkas még mindig jelen volt ott.
A kutatók arra a meglepő felfedezésre jutottak, hogy két kengurufaj, köztük egy olyan, amelynek négy lába volt, nagyjából 40 ezer évvel tovább élhetett, mint eddig gondolták. Ennek oka az lehetett, hogy az emberek az érkezésük után jó ideig nem léptek még az adott területre, vagy ha igen, akkor csak nagyon ritkán, így nem vadászták le az állatokat.
A szakemberek szerint mindez azt is jelenti, érdemes újragondolni azt az elméletet, amely szerint az ember megjelenése után, nagyjából 40 ezer évvel ezelőtt minden ősi állatfaj kihalt. Ehelyett – vélik a szakemberek – egy folyamatról lehet szó, amelyet az emberek fokozatos terjeszkedése befolyásolt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.