Új okostelefonokat, okosórát mutatott be a napokban a Google. Rendezvényén igen diszkrét formában azért megfricskázta az Apple-t is, azt állítva, hogy valójában őket követik innovációban a cupertinóiak. És persze a nagy fájdalom, az üzenetküldési rendszer is szóba került.
A héten méltó újdonságokat mutatott be a Google. Bejelentette az iPhone 14 család konkurenciájának szánt Pixel 7 és Pixel 7 Pro okostelefonokat, illetve az Apple Watch kihívóját is.
Ami az előbbieket illeti néhány szóban: a Pixel 7 6,3”-es kijelzőt kapott, lyukas kamerakivágással, matt alumínium házzal, valamint Gorilla Glass Victus üveggel elől és hátul. A telefont a Google által tervezett Tensor G2 chip hajtja, 8 GB RAM-ja van és kettős hátsó kamerarendszerrel rendelkezik, „mozi elmosódás” funkcióval, valamint széles és ultraszéles objektívekkel. A nagyobb készülék 6,7”-es kijelzővel dicsekedhet (ez méretben megegyezik az iPhone 14 Pro és Pro Max modellekével), ugyancsak Tensor G2 chip dolgozik benne, viszont 12 GB RAM-mal.
A hátoldalon háromlencsés kamerarendszer található: egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű objektív, egy 50 megapixeles széles látószögű objektív és egy 48 megapixeles teleobjektív.
Emellett a Pixel 7 okostelefonok több mint 24 órás akkumulátor-üzemidőt, gyors vezeték nélküli töltést, ujjlenyomat-olvasást, valamint köhögés- és horkolásészlelő funkciót kínálnak, amely az alváskövető funkcióhoz került. A Google még beépített VPN funkciót is ígért, ami hamarosan érkezik.
A Pixel Watchnak kerek a kijelzője, ami megkülönbözteti az Apple Watch téglalap alakú kijelzőjétől. Tartalmazza az immár Google-tulajdonban lévő Fitbit szolgáltatásait, beleértve a pulzuskövetést, az EKG-t, az alváskövetést, az esésérzékelést, a vészhelyzeti SOS-jelzést és még sok mást. Az óráról bővebben itt olvashat.
Az eszközök bemutatójának érdekes színfoltjáról számolt be a MacRumors. Brian Rakowski, a Google termékmenedzsmentért felelős alelnöke ugyanis a következőket is elmondta a Pixel 7 és a Pixel 7 Pro méltatása közben. „A Pixel mindig is vezető szerepet töltött be az okostelefonok innovációjában. Dicséretnek vesszük, ha az iparágban mások is követik a példánkat, például a mindig látható kijelzővel, illetve a hasznos információk zárolási képernyőn történő elhelyezésével", utalva ezzel az iOS 16 élő tevékenységeire (Live Activities) és az iPhone 14 Pro „mindig bekapcsolt” képességeire.
„Három éve bevezettük az autóbaleset-észlelést, valamint a biztonság megőrzésének más fontos módszereit, például a biztonsági ellenőrzést és a vészhelyzetek megosztását. Elképesztően nagy sikert arattak ezek az úttörő funkciók, amelyek először a Pixelen jelentek meg” – tette még hozzá. Mindez finom célzás volt arra, hogy az Apple a múlt hónapban bemutatta az autóbaleset-észlelést az iPhone 14, iPhone 14 Pro és a legújabb Apple Watch modellekkel, az iOS 16 pedig biztonsági ellenőrzést kínál a felhasználóknak saját személyes biztonságuk érdekében.
És persze szóba került a Google és az Apple közötti feszültség talán legkényesebb pontja, az RCS üzenetküldés. A háttérben az áll, hogy az Apple két szín használatával tesz különbséget az iMessagest és az SMS-t használók között. A Google viszont nem szeretne megkülönböztetést, azt várja az Apple-től, hogy fogadja el az általa és a telefontársaságok által támogatott protokollt, az RCS (Rich Communication Services) szabványt. Tim Cook erre csak annyit válaszolt, hogy a felhasználók nem ezt kérik tőlük.
A Google most újra előhozta a témát, mondván: „Az RCS az üzenetküldés modern iparági szabványa, és a legtöbb iparág már átvette. Reméljük, hogy minden eszközgyártó megkapja az üzenetet, és alkalmazza az RCS-t, így minden okostelefon-felhasználó számára jobbá válik az SMS-küldés."
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.