Tech hvg.hu 2022. szeptember. 09. 08:03

Jó hír az androidosoknak: végre nem lesz baj, ha nincs térerő, akkor is lehet majd használni a mobilt

Immár hivatalos, hogy az Android következő főverziója támogatni fogja a műholdas kapcsolatot, ami jól jöhet, ha lefedettség nélküli helyen van a felhasználó.

„Műholdakra tervezünk, és az menő.” Ezt nem más, mint Hiroshi Lockheimer, a Google platformokért és ökoszisztémákért felelős vezető alelnöke írta, annak kapcsán, hogy hova is jutottak el 2008 óta. Az Android következő verziója, a várhatóan jövő év nyarán érkező Android 14 nemcsak a földi bázisállomásokhoz való kapcsolódást támogatja majd, hanem a műholdas kapcsolatot is.

Ennek igénybe vételéhez természetesen hardveresen is kompatibilis telefonra lesz szükség. Aki ilyennek rendelkezik,

az ott is aktívan használhatja majd mobilját, ahol földi térerő nincsen.

Az okostelefonok műholdakra kapcsolódása kulcsfontosságú lehet abban, hogy a szolgáltatók le tudják kezelni azt az egyre több hálózati kapcsolatot, melyeket a nagyvárosokon, sűrűn lakott és így jól lefedett területeken kívülről kezdeményeznek az előfizetők. Szintén hasznos a gyorsan mozgó járművek és azok utasainak mobilos ellátásában. No meg vészhelyzetekben, amikor a földi bázisállomások felmondják a szolgálatot.

Az Apple szerda esti bejelentéséből kiderült: műholdas kapcsolatra használhatók lesznek vészhelyzetekben a napokon belül piacra kerülő iPhone 14-esek is.

Elsőként az amerikai T-Mobile jelentette be „Coverage Above and Beyond” nevű megoldását, melyet a SpaceX Starlink-hálózatával dolgozik. A szolgálgató ügyfelei a műholdas rendszer segítségével a világon gyakorlatilag bárhol használni tudják majd mobiltelefonjukat.

A T-Mobile azt tervezi, hogy a műholdas kapcsolatra lépés esetén támogatja majd az SMS-eket, az MMS-eket és bizonyos üzenetküldő alkalmazásokat is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.