Tech hvg.hu 2022. szeptember. 03. 12:03

Levédették az új ötletet: ha kell, „láthatatlanná” válik az egyik képernyő a Samsung telefonján

Nem holmi kis másodlagos kijelzőt, hanem egy viszonylag nagy, azonban esetenként láthatatlanná tett megjelenítőt is tartalmazna egy, a Samsung által elképzelt okostelefon. Az ötletet le is védette a cég.

Nem a Samsung az első gyártó, amelyik igazán kétkijelzős telefonban gondolkodik, ugyanis 2018-ban a Nubia már villantott ilyen megoldást. Persze a dél-koreai gyártó kicsit másképpen képzeli el ezt, és még januárban le is védette ötletét a Szellemi Tulajdon Világszervezeténél (a WIPO-nál). A szabadalmat a napokban tették közzé.

Valójában egy meglehetősen szerény kialakítású okostelefonról van szó, amelynek a hátoldalán egy láthatatlan, hátrafelé néző kijelző van, ami vagy részben, vagy egészben ki van kapcsolva, és a kikapcsolt részek egybeolvadnának a hátlappal. Használaton kívül tehát semmit vagy csak bizonyos információkat jelenítene meg a mindig bekapcsolt kijelzőkhöz (AOD) hasonlóan. A felhasználók szabad kezet kapnának, maguk dönthetnék el, mi kerüljön a második kijelzőre.

WIPO

Bár egy szabadalom sosem jelent garanciát arra, hogy kézzel fogható, kereskedelmi forgalomba kerülő eszköz válik belőle (különösen nem a rengeteg szabadalommal rendelkező Samsungnál), azonban feltételezhető, hogy a vállalat komolyan akar foglalkozni vele, ugyanis jól beleillene az összehajtható eszközök vonalába. Így könnyen a fősodorba hozhatná a Samsung a kétképernyős telefonokat, épp úgy, ahogy azt az összehajtható telefonjaival tette.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.