Tech hvg.hu 2022. szeptember. 01. 17:03

Még mindig használnak hajlékonylemezt a japán irodákban, most száműzhetik az összeset

A japán digitális miniszter megelégelte, hogy az irodákban még mindig elavult technológiát használnak.

Japán digitális minisztere, Taro Kono hadat üzent a hajlékonylemezeknek, illetve azoknak a régi technológiáknak, amiket az ország bürokratái még a mai napig is használnak – írta meg a BBC. Ennek alapja, hogy nagyjából 1900 olyan kormányzati eljárás van, ami még a mai napig is megköveteli a CD-k, illetve a floppy lemezek használatát.

A lap megemlíti, hogy bár Japán a csúcstechnológiában élen jár, az irodai munka során sok helyen elavult technológiát használnak. A BBC felidézi, hogy a hajlékonylemez az 1960-as évek végén született meg, majd az 1990-es évek végén vált elavult technológiává.

Zseniális videó: 512 floppymeghajtó játszotta el a világ egyik legismertebb zenéjét

A lengyel Pawel Zadrozniak megépítette a Floppotron 3.0-t, hogy egy újabb zenét dolgozhasson fel.

Ma nagyjából 20 ezer lemezre lenne szükség, hogy egy 32 GB-os memóriakártyára ráférő adatmennyiséget tárolni lehessen a technológiával. Bár lemezekkel ma már nem sűrűn találkozhatunk, az emlékük tovább él, a szoftverekben általában ez a Mentés menüpont ikonja.

És még egy kontraszt Japánból: az ország kiberbiztonsági minisztere 2018-ban vallotta be, hogy soha nem használt még számítógépet.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.