Nagy kérdés, hogy vajon milyen lesz a Magic Leap 2 AR-szemüveg fogadtatása, ugyanis a fejlesztői igencsak megkérik az árát, a legolcsóbb változatért is 3300 dollárt kell fizetni, és hamarosan megjelennek izgalmas versenytársak.
Egy ideje már piacon van a Magic Leap, egy AR-szemüveg, amelyik keveri a valóság és a virtuális világ képeit. Hosszú időn keresztül fejlesztette a hasonló nevű, Szilícium-völgyi cég, és olyan ígéretes hardvernek tűnt, hogy igen nagy technológiai cégek (pl. a Google) is hajlandó volt invesztálni a cégbe.
2019-ben a Magic Leap (vállalat) értéke elképesztő 6,7 milliárd dollár volt, de alig egy évvel később már csődközelbe került. Tenni kellett valamit, így elküldtek ey csomó alkalmazottat, csomó embert, köztük Rony Abovitzot a cég alapítóját, akit Peggy Johnson, a Microsoft korábbi alelnöke váltott a vezérigazgatói poszton. Úgy tűnik, jót tett e vérfrissítés, ugyanis 2021 végén a Magic Leap bejelentette, hogy újabb félmilliárd dollárt gyűjtött össze, és bemutatta a Magic Leap 2 headset renderelését, amelyet – ígérte akkor – 2022-ben ki is adnak. Úgy tűnik, a sok üres ígéret kora végre lejárt, és szeptemberben (hivatalosan szeptember 30-án és az Egyesült Államokban) megjelenik az AR szemüveg újabb verziója.
Mindez jól hangzik, egészen addig, amíg rá nem pillantunk az árcédulára. Az alapmodell, amely „azokat a szakembereket és fejlesztőket célozza meg, akik hozzá szeretnének férni az egyik legfejlettebb kibővített valóság eszközhöz” 3299 dollártól indul, egy év garanciával. A Magic Leap 2 Developer Pro modell hozzáférést biztosít a fejlesztői eszközökhöz, valamint a havi korai kiadású szoftverfrissítésekhez, viszont már 4099 dollárt kérnek érte, míg a Magic Leap 2 Enterprise opcióhoz meghosszabbított kétéves garancia jár, és „olyan környezetekre szánják, amelyeknek rugalmas, nagyszabású IT-telepítésekre és robusztus vállalati szolgáltatásokra van szükségük. Az ár: 4999 dollár.
Eltérően a teljesen önálló virtuális valóság fejhallgatóktól, mint amilyen például a Meta Quest 2, a könnyebb Magic Leap 2 vezetékkel van hozzákötve egy nehézkes, hordható eszközhöz, de tartalmaz egy vezeték nélküli kézi vezérlőt is az AR-tartalom navigálásához. Mivel a hardver mögött 12 évnyi fejlesztés áll, a legtöbben nagyszerű dolgokat várnak a Magic Leap 2-től, de mivel az olyan cégek, mint az Apple, várhatóan a közeljövőben bejelentik saját kiterjesztett valóságú hardverüket, nem biztos, hogy legjobban sikerült a méregdrága a Magic Leap 2 időzítése.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.