Tech hvg.hu 2022. július. 01. 09:03

Aki beszkenneli telefonjával a lakását, még ki is törölheti a régi bútorokat, hogy lássa, hogy néznének ki ott az újak

Az IKEA Kreativ a bútorgyártó eddigi legsokoldalúbb alkalmazása. A kiterjesztett valóság segítségével csinál szabadon alakítható vásznat a saját otthonunkból.

Egy új bútor vásárlása nem mindig élmény. Hiába mutat ugyanis jól a termék a gondosan megtervezett bemutatótérben, azt nehezen lehet megállapítani, hogy az otthonunknak is ugyanolyan dizájnos része lesz-e.

E problémakör ellen fejlesztette korábbi (és nagy sikerű) digitális megoldásait az IKEA. Ezek fő előnye, hogy egy mobil segítségével is eldönthető, mekkora kanapéra, ágyra lesz szükség. Most viszont egy olyan appot is készítettek, ami egy fokkal magasabb élményt kínál: virtuális „vásznat” csinálhatunk a saját lakásunkból.

Az egyelőre csak iPhone-okra elérhető IKEA Kreativ fontos tulajdonsága, hogy a segítségével egy szkennelt kép készíthető a térből, ahonnan ezután pöccintésre eltávolíthatók a bútorok digitális másolatai. A helyükre pedig beilleszthetővé válnak a gyártó által kínált megoldások.

Az IKEA szerint ezzel a lépéssel sokkal egyszerűbbé tehető a döntés, hiszen első kézből látható majd, hogy a kinézett bútordarab illeszkedik-e a térbe, ahova szánnánk. Az elemeket ráadásul méretarányosan lehet elhelyezni, így azt is tudni fogja a vásárló, hogy biztosan szükség van-e a nagyobb ülőfelületre. Vagy elegendő egy kisebb is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.