Alexandre Correia eredetileg a sarki fényt akarta lencsevégre kapni, ám mellé egy másik jelenséget is sikerült megörökítenie.
Különleges fényképet tett közzé az Instagram-oldalán a brazil fotós, Alexandre Correia. A férfi eredetileg a sarki fényt szerette volna megörökíteni, ám a fotózás estéjén egy másik jelenségre is figyelmes lett. Így készült el az a kép, ami olyan, mintha egy sci-fi látványeleme lenne.
Míg a kép bal oldalán a sarki fény látható, a jobb oldalon a közeli város fényeit, pontosabban az azok által létrehozott fényoszlopokat lehet kivenni. Ez utóbbiak jóval közelebb vannak a Föld felszínéhez, mint a sarki fény, de szintén különleges körülményre van szükség a létrejöttükhöz: a jelenség akkor válik láthatóvá, amikor a több forrásból származó fény visszaverődik a levegőben szálló jégkristályokról. A nyaláb a fényforrás fölött és alatt is megjelenhet, aminek a végeredményeként jelennek meg azok a fényoszlopok, amik a felvételen is láthatók.
Correia egyébként azt mondja, semmilyen különleges technikát nem vetett be a fotózásnál. A képet egy 14mm-es nagylátószögű objektívvel készítette, 800-as ISO értékkel és 4 másodperces expozíciós idővel – nyilatkozta a PetaPixelnek. Photoshopot nem, csak az Adobe Lightroomot használta a kidolgozáshoz, ahol többek között az expozíció, a színek és az árnyékok mértékén növelt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.