Csodálatos videó a Nemzetközi Űrállomásról: így kavarog a sarki fény az űrhajósok lába alatt
Don Pettit, a NASA űrhajósa örökítette meg, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elrepül az aurora néven is emlegetett jelenség fölött.
Don Pettit, a NASA űrhajósa örökítette meg, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elrepül az aurora néven is emlegetett jelenség fölött.
Sarki fény, de nem a megszokott perspektívából – példátlan látványt kaptak lencsevégre a Nemzetközi Űrállomásról.
Több kamera is megörökítette a szilveszter éjjeli sarki fényt.
Viharos űridők jönnek: jelenlegi ciklusa legaktívabb időszakába lépett a Nap, és ez az állapot akár 2025-ig is eltarthat.
A közösségi médiában terjedő felvételeken a rózsaszínűen és vörösen ragyogó fény koránt sem az volt, aminek látszott.
Aki hajnalban jókor volt jó helyen, annak csodás látványban lehetett része.
Hasonlít a földrengésre: tragikus következményei lehetnek, de nem tudni, hogy mikor. Addig pedig nem mindenki gondol a megelőzésre, védekezésre. A geomágneses viharokra a napfolttevékenység mostani újabb maximuma közben megint érdemes figyelni, bár eddig csak annyi történt, hogy amerikai gazdálkodóknak le kellett állniuk a vetéssel.
Az Airbus átszámítva mintegy 88,2 milliárd forintot kapott az Európai Űrügynökségtől a Vigil nevű műhold kifejlesztésére. A szatellit fő feladata az űridőjárás előrejelzése lesz.
Kanadai kutatók szerint 2,7 kilométeres mélységben is a mágneses tér változását jelezték azok az eszközök, amelyek a május eleji napkitörés után „bolondultak” meg.
Átmenetileg le kellett állítani a vetést a GPS-re támaszkodó traktorokkal, mert a geomágneses vihar összezavarta őket.
2005 óta a legerősebb geomágneses vihar érte el a Földet péntek este, ennek köszönhetően Magyarországról, még a déli részekről is jól látható volt a sarki fény.
Viszont kicsi az esélye annak, hogy szombaton újból gyönyörködhetünk a sarki fényben.