Az Ukrajnát ért támadás után sok cég egyszerűen kivonult az orosz piacról vagy felfüggesztette működését, szolgáltatásai elérését. Az orosz vezetés ennek hatására állítólag azt fontolgatja, hogy legálissá teszi a szoftverkalózkodást.
Legalizálhatják a kalózmásolatok, azaz a feltört szoftverek terjesztését Oroszországban, ezzel enyhítené az ország a nyugati szankciók következményeit – írta erről a Gizmodo. A rendelkezés azután jöhet létre, hogy az orosz hadsereg Ukrajna ellen indított offenzívájára válaszul több cég kivonult az orosz piacról vagy beszüntette az értékesítést. Ezek közé tartozik többek közt az Apple is.
Putyin Szíriából hozna zsoldosokat a Pentagon szerint - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Immár több mint 400 civil áldozata van a napok óta tartó orosz-ukrán háborúnak, amely az ENSZ közlése szerint a leggyorsabban eszkalálódó menekültválság is Európában a II. világháború óta. Az ukrán elnök, Volodomir Zelenszkij továbbra is a fővárosban, Kijevben van, nemrég be is jelentkezett az irodájából. Hírfolyamunkat percről percre frissítjük.
Az orosz vezetés állítólag nagyon komoly lehetőségként tekint rá, hogy legálissá tegye a kalózmásolatok terjesztését, hiszen így a szankciók ellenére, törvényes módon maradhatnának használatban bizonyos számítógépes programok. Minden azért nem, csak azok, amelyekre a hátország rábólint.
Az új törvény értelmében az internetes kalózokat sem büntetnék, ami éles váltást jelentene. Oroszország eddig ugyanis nagyon szigorúan büntette azt, akit másolatok terjesztésén kapott.
Ha érdeklik a fejlemények, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.