Még csak ezután kezdjük majd el kihasználni a potenciált, ami a telefonjainkban rejlik – ígéri TM Roh, a Samsung mobilos részlegének vezetője annak apropóján, hogy a vállalat szerdán bemutatta a legerősebb Galaxy S22 Ultrát és az S22 mobilcsalád két másik tagját.
Most már tényleg egybeolvadt a Samsung két, más-más felhasználói körben népszerű szériája. Ahogy a szerdai bemutató előtt, virtuális környezetben megtartott sajtóeseményen Stephanie Choi marketingért felelős alelnök fogalmazott: a Galaxy S22 Ultra a Note-széria erejét és produktivitását ötvözi az S-sorozatnál megszokott kamerás képességekkel.
Innen már kitalálható, hogy az S22 család egyik legfontosabb jellemzője, hogy a legerősebb modellben, az S22 Ultrában helyet foglal egy érintőceruza. Tavaly még csak spéci telefontokkal kínálta ezt a gyártó, de idén már – ahogy a Note-oknál megszokhattuk – a készülékházból húzható ki az S Pen. Ennek további újdonsága a tavalyinál 70 százalékkal alacsonyabb késleltetés, ami a gyakorlatban természetesebb írási, rajzolási élményt hoz azoknak, akik szeretnének a kütyüvel babrálni a képernyőn. Ezt nem csak hardveres úton érte el a Samsung, hanem fejlődött a toll érzékelése mögötti mesterséges intelligencia is, ami így – a használati mintázatok alapján – már nagyobb pontossággal jósolja meg, merre is fog haladni a felhasználó keze. Az is a szoftver érdeme, hogy képes a kézírással bevitt szöveget gyorsan gépelt karakterekké alakítani, így könnyítve meg a jegyzetelést.
A képernyő a tavalyi modelléhez képest minimálisan változott. Ezúttal is egy 6,8 hüvelykes panelről van szó, most is a megjelenített tartalomhoz igazodva, 1–120 Hz között változó képfrissítési rátával. Az érintőpanel mintavételezési rátája 240 Hz-es, ezt a komolyabb játékokat nyomogatók fogják értékelni. A képernyőbe épített ujjlenyomat-leolvasót pedig azok, akik nem kedvelik az arcfelismeréses biztonsági megoldást. Mindezek épségéért Gorilla Glass Victus üveg felel.
A képernyőn megjelenített tartalmakat odabent egy házon belül fejlesztett, 4 nm-es csíkszélességgel gyártott Exynos 2200 lapkakészlet, egy Xclipse 920 grafikai vezérlő, valamint kiviteltől függően 8/12 GB RAM rakja össze. (A processzor sebességét már a megjelenés előtt felmérték, az eredményről itt olvashat.)
Ez már egy laptop: itt a Samsung hatalmas és erős táblagépe
Három kivitelben mutatta be új táblagépét a Samsung. A Galaxy Tab S8 és S8+ mellé egy minden hájjal megkent 8S Ultra is érkezett.
Az Android 12 rendszert és One UI 4.0 felhasználói felületet kínáló S-csúcsmodellbe ezúttal is ígéretes kameraszett került. A 108 megapixeles széles látószögű (f/1.8) és a 12 megapixeles ultraszéles látószögű (f/2.2) egység munkáját két 10-10 megapixeles telefotós modul segíti (3x optikai zoom, f/2.4; valamint 10x optikai zoom f/4.9). Az optikai képstabilizálás biztosított. Az S22 Ultra képszenzora a Samsung készülékei közül az eddigi legnagyobb méretű, 2,4 um-es pixelekkel rendelkezik, így a lencsék több fényt képesek összegyűjteni – ez jobb, élesebb, részletgazdagabb fotókat és videókat eredményez.
A Samsung ezúttal is dicséri a mobil zoomolási képességeit: a Space Zoomnak hívott megoldással százszoros ráközelítés is megoldható, de az optikai zoom ezúttal is „csak” tízszeres.
Ahogy a profi gépeknél, az S22 Ultra esetében is világosítható vagy sötétíthető a kép az ISO és a záridő beállításokon keresztül, a fehéregyensúly meghatározásával hűvösebb vagy lágyabb lehet a színvilág, a fókusz pedig manuálisan is állítható, hogy a fotó pontosan úgy nézzen ki, ahogy a felhasználók tervezték – adja egyik kezével Samsung. A másikat pedig az átlagfelhasználókhoz nyújtják, akik nem szeretnének bíbelődni a beállításokkal, egyszerűen csak normális fotókat akarnak készíteni: az S22 Ultra kamerájának okos megoldásaival a készülék végzi el a munka javát, így a felhasználók minden helyzetben a leglátványosabb képeket és videókat készíthetik el – számukra így szól az ígéret.
Hogy ez milyen fotókat eredményez a gyakorlatban, illetve hogy mekkora az előrelépés a tavalyi modellhez képest, az részletes teszteléssel derítjük majd ki. A hagyományos fotózás és a zoomolás mellett az éjszakai képkészítésre is odafigyelünk majd.
Az 5G-t és Wi-Fi 6E szabványt is támogató készülékbe 5000 mAh kapacitású akkumulátor került – pont akkora, mint az S21 Ultrába. Ám nagy különbség, hogy a gyorstöltés ezúttal valóban gyors: 25 wattos helyett 45 wattos, így a lemerült telep sokkal rövidebb idő alatt feltölthető. (Rossz, de már szokásosnak számító hír, hogy a töltőfejet most sem csomagolja a telefon mellé a Samsung, az adaptert külön kell megvásárolni.)
A fekete, fehér, zöld és burgundi színekben érkező Samsung Galaxy S22 Ultra a bemutatóval egyidőben előrendelhető státuszba került, Magyarországon február 25-én kerül forgalomba. A 8 GB RAM-ot és 128 GB tárhelyet kínáló kivitel 490 ezer forintba kerül majd, 8 GB RAM és 256 GB tárhely kombinációja esetén 530 ezer forintot kell majd fizetni. A legerősebb kiadásba 12 GB RAM és 512 gigányi tárhely kerül, ezért 570 ezer forintot kér el a Samsung. (A 12 GB RAM mellé 1 TB tárhely is kerülhet, de ezt a modellt egyelőre nem tervezi a magyar piacra dobni a vállalat.)
Samsung Galaxy S22 és S22+
Valamivel az Ultra alá, de azért még a csúcskategóriába sorolható a szerdán bemutatott másik két telefon, a 6,1 hüvelykes képernyővel szerelt Galaxy S22 alapmodell és a 6,6 hüvelykesre növelt S22+. A képfrissítési ráta ezek paneljénél is 120 Hz-es – és dinamikus is, annyi különbséggel, hogy a 10–120 Hz-es tartományban –, a mintavételezési gyakoriság pedig 240 Hz-es. Ujjlenyomat-leolvasót szintén tett a képernyő alá a gyártó.
A kisebb képernyőkhöz kisebb akkuk dukálnak: ezek a modellek 3700 és 4500 mAh kapacitással érkeznek. A S22 alapmodell két társától eltérően csak a 25 wattos töltési sebességet támogatja, ez manapság kellemetlenül lassúnak számít. A vezeték nélküli töltés sebessége egyébként mindhárom modell esetében legfeljebb 15 wattos lehet.
Szellemháló is van az S22-ben: különleges anyagból készíti új csúcstelefonjait a Samsung
Szerdán mutatja be a Samsung legújabb csúcstelefoncsaládját, a Galaxy S22 modelleket. Mint kiderült, az anyaghasználat ezúttal a környezetünkre is pozitív hatással lehet.
Az S22 és S22+ felhasználói ugyanazon processzor és grafikai vezérlő erejét használhatják ki, ám RAM-ból be kell érniük 8 GB-tal. A tárhely 128 vagy 256 GB lehet. 5G-képesség természetesen ezekben a készülékekben is van.
A kisebb modellek kameraszettje négy helyett már csak három elemből áll: 50 megapixeles széles látószögű (f/1.8), 12 megapixeles ultraszéles látószögű (f/2.2) és 10 megapixeles telefotós (3x zoom, f/2.4) modullal kell beérnie azoknak, akik ezen mobilok valamelyikét választják. Optikai képstabilizátort persze ők is kapnak.
Az Android 12 oprendszert és a One UI 4.0 felhasználói felületet kapott S22 és S22+ fekete, fehér, zöld és rózsaarany színekben érkezik a magyar piacra. Már előrendelhetők, de csak március 11-étől szállítják ki őket. Az S22 alapmodell 335 és 355 ezer forintos áron, az S22+ pedig 410 és 430 ezer forintos áron kerül a polcokra – a húszezres különbséget mindkét esetben a 128/256 GB-os tárhely indokolja.
Ha máskor is tudni szeretne a legújabb mobilokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.