Tech hvg.hu 2022. február. 01. 16:52

A CIB-nél már a mastercardosok is fizethetnek Google Payjel

A kártyákat a CIB Mobilappon keresztül lehet digitalizálni.

A CIB Bank és a Mastercard együttműködése révén már az androidos okostelefon-felhasználók is fizethetnek a mobiljukkal vagy az okosórájukkal a Google Pay szolgáltatáson keresztül. A pénzintézet mostantól minden Mastercard kártyabirtokosnak biztosítja a Google Pay használatát, függetlenül attól, hogy milyen típusú a készüléke, amelyen az Android operációs rendszer fut.

A Google Pay Wallet funkciója keddtől elérhető a lakossági ügyfelek, valamint a kis- és középvállalati szegmens számára, de a Széchenyi Kártya, illetve az Agrár Széchenyi Kártya tulajdonosok is digitalizálhatják saját plasztikjaikat az online fizetési rendszerbe.

A bank közleménye szerint az elmúlt években folyamatosan nőtt az okostelefonos, illetve okosórás, érintésmentes fizetési tranzakciók aránya, náluk a Google Payt használó ügyfelek közül ma már 4 százalék él rendszeresen az érintésmentes mobilfizetés lehetőségével. Az okostelefonos mobilfizetést használók a tapasztalatok szerint gyakrabban fizetnek digitálisan és kisebb összegű tranzakciók esetén is mellőzik a készpénz használatát. Ez hasznos a kereskedőnek, a vásárlónak és nem utolsó sorban nemzetgazdasági szempontból is előnyös, hiszen a készpénzmentesség jelentős gazdaságfehérítéssel jár.

Mostantól tehát a Google Pay Wallet funkciója minden CIB által kibocsátott bankkártyával igénybe vehető. A kártyákat a CIB Mobilappon keresztül lehet digitalizálni. Az érintésmentes mobilfizetés élményéhez csupán olyan okostelefonra van szükség, amely rendelkezik beépített NFC-chippel. Fontos technikai feltétel a Google Pay használatához, hogy a telefonon be legyen állítva a jelszavas, jelkódos, vagy a biometrikus azonosítás és az automatikus képernyőzár funkció is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.