Tech hvg.hu 2022. január. 28. 13:03

Milyen Android fut a telefonján? Lehet, hogy önnél sem működik rendesen a Google Térkép

A Google fórumán több felhasználó is panaszkodik az Android 12-re – arra, hogy az operációs rendszer nem támogatja az alkalmazásoknál a kép a képben mód használatát.

Igen furcsa hibát tapasztalt néhány felhasználó, miután frissítették az androidos készüléküket a Google legfrissebb operációs rendszerére, az Android 12-re. A cég fórumán többen is arró panaszkodnak, hogy a frissítés után az új szoftver nem támogatja az alkalmazások kép a képben üzemmódját, ami hatással van többek között a Google Térkép, a YouTube, a Netflix és egyéb más appok működésére is.

Ahogy arra az Autoevolution is rámutat, a kép a képben funkció komoly segítséget és jelentős kényelmet jelent a felhasználók számára. Ha például a Google Térképe van megnyitva, akkor ennek köszönhetően úgy is láthatják a felhasználók a navigációt, hogy közben más appot nyitnak meg a telefonjukon.

Nyissa csak meg a Messengert, fontos új funkciót kapcsoltak be önnél is

A Facebook, vagyis Meta pár éve kezdte el elterjeszteni a végpontok közti titkosítás lehetőségét, amivel megvédhetők az üzenetküldőben megosztott tartalmak. A funkció mostanra mindenkihez megérkezett.

A felhasználók szerint a problémát semmi olyan dolog nem oldja meg, amit egy átlagos felhasználó képes megtenni: az újraindítás vagy az app törlése és újratelepítése után sem működik a kép a képben funkció. Mindez azt mutatja, hogy a probléma rendszerszintű, így az egyetlen hatékonynak tűnő lehetőség, ha az ember visszatér az Android előző verziójához.

A lap szerint a Google egyelőre nem ismerte el a probléma létezését, de a panaszokat olvasva ez valószínűleg hamarosan megtörténik. Ez azért is fontos, mert a javítást is csak a Google tudja kiadni az Android 12-höz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.