A cég nem oltás, csak egy kezeléshez szükséges gyógyszer fejlesztésén dolgozik, állásfoglalásuk szerint szeretnék oltás nélkül kezelni a fertőzést.
Többségi részesedéssel rendelkezik Novak Djokovic egy Covid-gyógyszert fejlesztő QuantBioRes nevű biotechnológiai cégben, amely nem vakcinán, hanem egy kezelésben használható terméken dolgozik, a vezérigazgatója szerint a pedig a teniszcsillag oltásellenes. A teniszezőről a Guardian írta meg, hogy főrészvényes a dán cégben, amelynek célja a Covid-19 védőoltás nélküli kezelésének kifejlesztése
Djokovic még 2020-ban vásárolta meg a QuantBioRes 80 százalékos részesedését. Ivan Loncarevic, a cég vezérigazgatója megerősítette a befektetés tényét a Reutersnek, majd a Financial Timesnak azt mondta, november óta nem beszélt Djokoviccsal, aki eddig több mint 150 millió dollárt teniszezett össze, de szerinte a teniszcsillag oltásellenes.
Djokovicot vasárnap toloncolták ki Ausztráliából, miután elveszítette az ausztrál hatóságokkal vívott járványügyi meccset, így elúszott a lehetősége, hogy megvédje az Australian Open bajnoki címét. Elveszítette ugyanis a jogorvoslati kérelmét Alex Hawke, az ország bevándorlási miniszterének döntése ellen, amellyel a vízumát törölték.
A miniszter szerint Djokovic ausztráliai jelenléte megzavarta a köznyugalmat, és az oltásellenesek bálványának számít.
Pressburger Csaba: Canberra a mi Brüsszelünk
A világ (és minden idők) legjobb teniszezője, Novak Đoković sumákolt és hazudozott, tiszteletlen volt az ausztrálokkal, nem volt fair sporttársaival, támogatta az oltáselleneseket, ártott Szerbia nemzetközi megítélésének, és miatta minden értelmes téma kiszorul a szerbiai közbeszédből. Vélemény.
Djokovic valószínűleg májusban a Roland Garroson sem védheti meg bajnoki címét Franciaországban, miután a francia kormány hétfőn úgy döntött, hogy minden sportolót be kell oltani ahhoz, hogy részt vehessen a sporteseményeken.
A Djokovic többségi tulajdonában álló QuantBioRes cégnél körülbelül 11 kutató dolgozik Dániában, Ausztráliában és Szlovéniában. A cég honlapján azt írják, hogy 2020 júliusában megkezdték a Covid–19 „deaktiválási mechanizmusának” kidolgozását.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.