Belehúz a Meta (volt Facebook) a metaverzum fejlesztésébe, amihez hozzáértő szakemberekre van szükség, Ilyeneket pedig bőven talál, például az Apple-nél vagy a Microsoftnál.
Az Apple óriási bónuszokkal próbálja megakadályozni, hogy munkavállalói a Metánál (Facebooknál) próbáljanak szerencsét, azonban nem csupán a cupertinói szakembereket nézte ki magának Mark Zuckerberg cége. A The Wall Street Journal beszámolója szerint a Microsoft AR (kiterjesztett valóság) csapata körülbelül 100 munkavállalót veszített az elmúlt évben, s ezek nagy része a Metához igazolt (a csoport mintegy 1500 embert foglalkoztat).
A távozó munkatársak között volt a csapat néhány régi vezetője. Charlie Han, aki a HoloLens vásárlói visszajelzéseiért volt felelős, például nyáron igazolt át a Metához, Josh Miller pedig, aki a kijelzők fejlesztéséért felelős csoportban dolgozott, nemrégiben lett a Meta „display igazgatója”.
Mindez elég nagy érvágás a redmondi vállalat számára, annak ellenére, hogy HoloLens nevű AR sisakja nem lett igazán sikeres a fogyasztói felhasználók között. Ott van viszont a vállalati szféra: a Microsoft szerződést nyert katonai célokra átalakított HoloLens headsetek szállítására közel 22 milliárd dollár értékben.
A Meta viszont kifejezetten a fogyasztói AR-piacra összpontosít, az idén legalábbis 10 milliárd dollárt szándékozik költeni a Facebook Reality Labsre, az AR és VR hardverek és szoftverek belső részlegére. Ide csábítja a munkaerőt a Meta, gyakran megduplázva a szakemberek fizetését.
Úgy tűnik, a Microsoft nem veszi nagyon a szívére a dolgot (vagy legalábbis nem mutatja), ugyanis azt nyilatkozta a WSJ-nak, hogy az alkalmazottak lemorzsolódása rendszeres kihívás sok csapat számára, és a Microsoft mindent megtesz munkavállalói megtartása és szükség esetén az újak felvétele érdekében.
De mit mondanak az elcsábított dolgozók? Néhányuk szerint a Microsoft AR sisakjának újgenerációs fogyasztói változata még hosszú évekre van a piacra kerüléstől, a katonai szerződéses munkákhoz pedig nem alkalmazott elég mérnököt a cég. Ez utóbbi miatt kérdőjelezték meg páran a Microsoft elkötelezettségét a technológia fejlesztése iránt, és ezért is fogadták el a Meta ajánlatát. A Meta nem kommunikálta munkaerő-toborzási gyakorlatát.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.