Néhány hónappal ezelőtt kezdte tesztelni a Microsoft a végponttól végpontig tartó titkosítást online videokonferencia szolgáltatásában. Mostantól mindenki számára elérhetővé vált ez a fontos funkció.
Senki sem szeretné, ha esetleg bizalmas online beszélgetései kiszivárognának, ezért is fontos, hogy a videokonferenciák szolgáltatói megfelelő titkosítást is kínáljanak. Mostantól a Microsoft Teamst használók is biztonságban lehetnek, ugyanis még az év lején bejelentett és október óta tesztelt funkciót az összes személyes hívás megkaphatja.
A Teamsben már elérhető az a frissítés, ami lehetővé teszi a rendszergazdáknak a végpontok közötti titkosítás engedélyezését és vezérlését egy-egy híváshoz – magyarázza a The Verge, hozzátéve, hogy a Microsoft Teams jelenleg is titkosítja az átvitel során és a nyugalmi állapotban lévő adatokat, lehetővé téve a felhatalmazott szolgáltatások számára a tartalom visszafejtését adatmegőrzési célból. A Microsoft SharePoint-titkosítást is használ a nyugalmi állapotban lévő fájlok védelmére, valamint OneNote-titkosítást a Microsoft Teamsben tárolt jegyzetekhez. A Teamsben található összes csevegési tartalom szállításkor és nyugalmi állapotban is titkosítva van.
Az új E2E-titkosítás tovább védi a hívást a Teamsben, viszont ez azt is jelenti, hogy bizonyos Teams-funkciók ilyenkor le lesznek tiltva, többek között a felvétel, az élő feliratozás/átírás, a hívástovábbítás és az olyan funkciók, mint a hívások átvitele másik eszközre vagy a résztvevők hozzáadása csoportos hívás létrehozásához.
A Microsoft egy dedikált ikont (egy zárral ellátott pajzsot) is bemutatott, ami akkor jelenik meg, ha a titkosítási funkció aktív. „A bal felső sarokban lévő ikon mutatja, hogy a hívás titkosított. A Microsoft 365 titkosítási technológiák minden Teams-hívást titkosítanak. Ha egy hívást sikeresen titkosítottak a végpontok között, mindkét fél látni fogja a végpontok közötti titkosítás jelzőjét a Teams hívásablakban” – írta a Microsoft, amikor közzétette a funkció előnézetét.
A Microsoft mindenkinek azt javasolja, hogy frissítse az asztali kliens legújabb verzióját a funkció használatához.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.