A German Bionic által fejlesztett exoskeleton fájdalom nélkül növeli a dolgozó teherbírását. Egy ilyenben a 30 kilós ládákat sem nehéz arrébb mozgatni.
Már több olyan cég is van a világon, ami exoskeletonokat, vagyis a testre erősíthető fémvázakat fejleszt. A technika az ember teherbíróképességét hivatott növelni, illetve óvja a fizikai munkát végzőket a sérülések veszélyétől.
A téma most azért került elő, mert egy német cég, a German Bionic bemutatta újabb generációs fejlesztését, a Cray X-et. Kifejezetten drága holmiról van szó (a cég havi szolgáltatásként közel 170 ezer forintot kér egyetlen darabért), de állítólag megéri. A váz egyébként úgy növeli a viselője erejét, hogy további 30 kilogrammot is képes legyen felemelni.
A váz egy hátizsákszerű technikával csatlakozik a dolgozó hátára, ahonnan két, a lábakat erősítő rész nyúlik ki. Ezek segítenek megtartani a súlyt, illetve, hogy a munkás ne essen össze, és a rakodás ne terhelje meg annyira. A hátrész a terhelésből adódó károk ellen is véd a gyártó szerint, a borítása pedig víz- és porálló.
A TechCrunch szerint a holmi a gyártó sokadik ilyen fejlesztése, de a mostani az eddigi legfejlettebb. Azt nem tudni, hogy a terméket kik használhatják majd, de a portál megjegyzi, hogy a német startup az IKEA-val és a BMW-vel is van ismeretsége. Ezeken a helyeken pedig bőven akadnak olyan feladatok, ahol jól jön egy ilyen fémváz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.