Az antitest-koktélt a GlaxoSmithKline és a Vir készítették. A laboratóriumi elemzés azt jelezte, hogy hatásos az új, omikron nevű variáns ellen.
A GlaxoSmithKline (GSK) amerikai partnerével, a Virrel közösen fejlesztett antitest alapú terápiát, és a laboratóriumi vizsgálatok azt jelezték, hogy a készítmény hatásos a koronavírus új, omikron nevű variánsa ellen – írta a Reuters a gyógyszergyártó csütörtöki közlése alapján.
A sotrovimab monoklonális antitesteken alapul, amelyek a szervezet által a fertőzés leküzdésére termelt természetes antitestek laboratóriumban előállított változatai. Hasonló termékeket kínál vagy fejleszt az Eli Lilly és az AstraZeneca is.
A GSK szerint a sotrovimab antitest-koktélt laboratóriumi tesztekkel és hörcsögökön végzett vizsgálatokkal ellenőrizték. „A sotrovimabot szándékosan egy mutálódó vírusra gondolva tervezték” – mondta George Scangos, a Vir vezérigazgatója.
A két vállalat úgynevezett pszeudovírusokat fejlesztett ki, amelyek az eddig megjelent összes gyanús variáns főbb koronavírus-mutációit tartalmazzák. Ezután laboratóriumi teszteket végeztek, hogy kiderüljön, a sotrovimab-kezelés hogyan teljesít ellenük. A GSK a következőkben egy, az összes omikron-mutációt tartalmazó álvírust is tesztelni fog; ennek eredményéről év végén adnak tájékoztatást.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.