Tech hvg.hu 2021. november. 12. 10:33

Tünde nyelven írhat, ha ezzel a billentyűzettel dolgozik

A Drop klaviatúráján még Sauron szemének is jutott hely. Nem is annyira drága.

A Gyűrűk ura világára jellemző, és igen bonyolult nyelvet a legnagyobb rajongók szinte tökéletesen beszélik. Ennek oka, hogy a különös dialektust ma már iskolai rendszerben is tanítják, igaz, elsősorban szórakoztatás miatt.

A téma azért került most elő, mert a Drop nevű cég több olyan billentyűsapkát is kiadott, melyeken nem a hagyományos betűk, hanem a fantasy írásjelei látszanak. A The Verge szerint igen nagy munka eredménye ez, ami a Matt3o kitartásának köszönhető. Ez a cég rakta ugyanis össze a gombokat. Ehhez ráadásul az is kellett, hogy a vállalkozás engedélyt kapjon a jelek használatára, mivel a vonatkozó jogok miatt nem lehet csak úgy gyűrűk urás termékeket forgalomba hozni.

Drop

A billentyűk a Drop normál klaviatúráival kompatibilisek, ami azt jelenti, hogy a gombokat az azokon lévőkre lehet át-, illetve kicserélni. Numerikus gombok egyáltalán nincsenek, így ezek a billentyűzetek valamivel kisebbek, mint a többi.

Az első darabokat 100 dollárért, azaz kb. 31 ezer forintért lehet megrendelni, de a szállítást csak jövő januárban tudják teljesíteni. A billentyűkből kétféle létezik: egy, ami a tündék nyelvének betűit, egy pedig, ami a törpökét tartalmazza.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.