A Google 2018-ban vágott bele a Relate nevű projektbe, hogy tökéletesítse beszédfelismerő algoritmusát.
Az elmúlt években több olyan eszközt fejlesztett már a Google, melyek sérült emberek számára jelentenek könnyebbséget a hétköznapokban. A videók automatikus feliratozása például a hallássérült emberek számára komoly segítség, míg a beszédfelismerő technológia a látássérülteknek hasznos. Most egy újabbat fejlesztett ki a Google, ezúttal a beszédzavarokkal küzdőkre gondoltak.
A cég közleménye szerint nem egy teljesen új technológiáról van szó, csupán arról, hogy a beszédfelismerő algoritmust tökéletesítették. A Relate projektet még 2018-ban indította el a vállalat, hogy javítsanak az algoritmus hatékonyságán, a szoftvert ugyanis eredetileg nem képezték ki arra, hogy a beszédhibás emberek szavait is képes legyen felismerni.
Hogy ez változzon, a Google egy olyan alkalmazást alkotott meg, amely segítségével a tesztekben részt vevők által kimondott szavakkal tanították be az algoritmust a beszédhibák felismerésére. Az elhangzottakat aztán az alkalmazás segítségével írott szöveggé lehet konvertálni, amit e-mailben vagy egy csevegésben is el lehet küldeni.
Az alkalmazás egyelőre beta állapotban van, és egy külön űrlap segítségével kell igényelni, hogy az ember megkapja azt. Fontos kiemelni, hogy minden valószínűség szerint egyelőre csak angolul tud a szoftver, és ez egy darabig még egész biztosan így fog maradni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.