Tech hvg.hu 2021. november. 02. 08:33

Van egy ország, ahol még mindig a Windows XP a király

A StatCounter piackutató cég szeptemberi felmérése szerint Örményországban az asztali számítógépek több mint felén fut Windows XP.

Hosszas várakozás után a Microsoft október elején végre mindenki számára elérhetővé tette az új operációs rendszerét, a Windows 11-et. Minden bizonnyal sokan várták a pillanatot, hogy válthassanak a Windows 10-ről, ám a jelek szerint a redmondi cégnek rendesen meg kell küzdenie azért, hogy mindenkit meggyőzzön a frissítés szükségességéről.

A StatCounter piackutató cég felmérése szerint 2021 szeptemberében a nagyjából 3 millió lakossal rendelkező Örményországban található asztali számítógépek több mint felén, 53,5 százalékán futott Windows XP. A Windows 10 a második helyen végzett (32,8 százalék). Mivel ezek szeptemberi adatok, egyelőre nincs információ arról, hogy hányan választották a Windows 11-et az országban, de az majdnem biztos, hogy az XP uralmát az elmúlt egy hónap leforgása alatt sem sikerült megdönteni.

Kell ez nekünk? Kipróbáltuk a Windows 11-et

A Microsoft rengeteg ígérettel szolgál új operációs rendszere kapcsán, de vajon megéri-e váltani a 11-es Windowsra, és ha igen, mikor? Jövünk a gyakorlati tapasztalatokkal.

Érdekesség, hogy a StatCounter szerint az XP és a Windows 10 néhány havonta helyet cserélnek a ranglistán az országban, de végül mindig az XP nyer. Kicsit olyan ez, mintha az előre telepített Windows 10-es készülékeken XP-re cserélnék az operációs rendszert.

És persze érdekes kérdés, hogy vajon a Windows 11 egyszer átveszi-e az XP helyét, és ez lesz-e a legnépszerűbb operációs rendszer az országban, mondjuk 2041-ben? (A Windows XP-t ugyanis 2001 októberében adta ki a Microsoft.)

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.