Nemcsak az Apple-lel, hanem a Google-lel is szembekerül a Fortnite játék fejlesztője. Azonban ez az utóbbi eset kissé szövevényesebb.
Nagyjából pontot lehet tenni az Apple-Epic Games per végére (bár az Apple még tartogatott egy fellebbezést a tarsolyában), azonban ez nem jelenti azt, hogy a játékfejlesztő cég jogászai megpihenhetnének. Nem csupán az Apple-t, hanem a Google-t is beperelték ugyanis, ami nem meglepő, hiszen a keresőóriásnak is hasonló rendszerű alkalmazás-áruháza van, és ugyancsak beszedi a jutalékokat a fizetős appok után.
A Google többféleképpen is megpróbálta megakadályozni, hogy a Fortnite kikerüljön az alkalmazásboltjából, így állítólag megpróbálta elérni, hogy ne legyen Fortnite a Samsung-féle Galaxy Store-ban, sőt az Epic Games felvásárlását is fontolóra vette. Miután nem járt sikerrel, inkább taktikát váltott, és most ő vádolja szerződésszegéssel korábbi vádlóját, méghozzá a Google Play áruházra jellemző, meglehetősen furcsa helyzetre hivatkozva.
De miről is van szó? Nos, hiába távolítanak el egy appot a Play áruházból, az nem távolítja el az alkalmazást az emberek eszközeiről. Ez a Fortnite esetében azt jelenti, hogy a felhasználók továbbra is használhatják a játéknak azt a verzióját, amely az Epic Games külső alkalmazáson belüli fizetési rendszerét használta. Más szóval, az Epic továbbra is profitál a Google Play áruházból telepített alkalmazásokból, még akkor is, ha az az alkalmazás már elérhető az adott alkalmazásboltban – magyarázza a SlashGear.
A Google keresetének megfelelően ez szerződésszegést jelent, mivel az Epic Games nem fizette ki a a Google -nek járó, szerződésben rögzített 30 százalékos részesedést. A keresőóriás azt állítja, hogy az Epic Games „igazságtalanul gazdagodott” az ő költségén, és ezért kártérítést kér. A jogi vita valószínűleg az Epic Games adófizetési kötelezettsége körül fog folyni, még akkor is, ha már nincs is a Google Play áruházban.
Az Apple ellen indított perben még az is veszített, aki megnyerte
Mindenki veszített abban a perben, amit a legnépszerűbb játékának bevételeit féltő Epic Games indított az Apple ellen. A nyertesek talán a fejleményeket eddig kívülről figyelők, a különféle mobilos alkalmazások fejlesztői lehetnek, de még ez sem olyan biztos.
A Google mindig is hangsúlyozta, hogy az Epic Games jogi ügye nagyon különbözik az Apple-étől. Az iOS -től eltérően az alkalmazásfejlesztők szabadon használhatnak bármilyen fizetési rendszert, amíg nem teszik közzé appjukat a Google Play áruházban. Ha mégis a Google által jóváhagyott alkalmazáspiacot választják, akkor annak a szabályai szerint kell eljárniuk, és meg kell fizetniük a szokásos adót.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.