A Facebook szerint pozitívak voltak a visszajelzések azokból az országokból, ahol a hírfolyamban kevesebb politikai tartalmat jelenítettek meg.
Lassan szó szerint lesz értendő, hogy a Facebook a fél világ számára lejjebb tekeri a politikai tartalmak elérését a közösségi oldalon. A cég ugyanis bejelentette, mostantól 75 újabb országban kezdi el tesztelni ezt a változást.
Mark Zuckerberg januárban beszélt arról először, hogy ilyen változtatást tervez, és miután a Facebook-vezér szerint pozitív volt a lépés fogadtatása, szeptemberben további négy országban: Costa Ricán, Svédországban, Spanyolországban és Írországban is módosította a hírfolyam tartalomkínálásért felelős algoritmusát.
Van egy kiskapu a Facebook rendszerében, több politikus visszaél vele
A digitalizációt elutasító kisvállalkozások nagy része vélhetően unja, hogy az üzleti cikkek évek óta rá akarják beszélni arra, hogy megtegye, amihez semmi kedve, és forgassa fel a mindennapjait. Pedig még 2021-ben sem kell páros lábbal berúgni az ajtót - cikkünkben megvizsgáljuk, mi az, amit ma már kötelező meglépni a vállalkozás érdekében, mi az, ami elvárás helyett előny, és mi az, ami hab lehet a digitális tortán.
A jelek szerint ez a kísérlet is pozitívnak bizonyult, mert most újabb 75 állammal bővíti ki a listáját a közösségi oldal, így már több mint 80 ország felhasználói számára lesz érezhető a módosítás. Hogy pontosan mely országokban kezdi meg a tesztelést, azt egyelőre nem tudni. Az viszont szinte biztos, hogy Magyarország ebből a körből kimarad, a cég szóvivője szerint ugyanis azokban az országokban nem fognak bele a tesztekbe, ahol a közeljövőben választásokat tartanak, illetve ott sem, ahol nagy az esély valamilyen konfliktusra.
A módosítás nem azt jelenti, hogy teljesen eltűnnek az ilyen bejegyzések a felhasználók elől, csupán azt, hogy jóval kevesebb ilyennel találkozhatnak majd. A Facebook szerint egyébként a politikai tartalmak az összes tartalom csupán 6 százalékát teszik ki az oldalon.
A Facebook szóvivője az Engadgetnek elárulta, hogy az új teszthelyszíneken első körben csak a felhasználók egy kis százalékánál csökkentik a megjelenő politikai tartalmak mennyiségét.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.