Tech hvg.hu 2021. szeptember. 21. 08:03

Mindegy, milyen asztala van, az IKEA új kütyüje majdnem bármelyikből mobiltöltőt csinál

Az IKEA-ról köztudott, hogy szívesen fejleszt ki új ötleteket, melyeket a mindennapi elektronikai eszközök is hasznosíthatnak. Most itt egy újabb.

Az IKEA hosszabb ideje kínál olyan bútorokat, melyek a vezeték nélküli töltést is támogatják. Azaz: ha az ember ráteszi a telefonját a kompatibilis lámpára, akkor a készülék máris tölteni kezd. De mi a helyzet akkor, ha nincs pénz vagy hely az új bútorra, amivel mindez kivitelezhető?

Nekik szól a svéd vállalat Sjömärke nevű terméke, amely egy pár pillanat alatt rögzíthető töltőállomást takar. A kis telepet a fa vagy műanyagból készült borítás alá kell helyezni, míg a hozzá tartozó jelölést (voltaképp egy ragasztható kiegészítőről van szó), a bútordarab felső részére, ahova a táblagépet vagy a telefont is tennénk. Ezzel jelezhetjük magunknak, honnan jön az energia.

A The Verge szerint az eszköz olyan, mint a legtöbb Qi-technológiás töltőpárna, de ez a pár milliméter vastagságú felületek közt is jól működik. A telepnek természetesen van vezetéke, máskülönben nem tudná honnan „felszívni” az energiát. A beüzemeléskor tehát ezt is érdemes figyelembe venni.

Az újdonság beépített biztonsági elemekkel rendelkezik, amelyek folyamatosan nyomon követik a telep hőmérsékletét. A töltő egyébként 5 wattos teljesítményt képes leadni – nem a legizmosabb, de egy éjszaka alatt biztosan feltölti a lemerült készüléket. Ezekből pedig értelemszerűen olyanokra van szükség, amik támogatják a Qi-típusú szabványt – ma már nagyjából bármelyik ismert márka mobilja ilyen.

[Földcsuszamlás a magyar okostelefon-piacon: zuhan a Samsung és az Apple, kilőtt a Xiaomi]

A Sjömärke októberben, 39,99 dolláros áron kerül az IKEA polcaira, ami itteni valutában nézve kb. 12 ezer forintot jelent. A hivatalos magyar árról még nincs hír.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.