Tech hvg.hu 2021. augusztus. 25. 17:06

Nézzen rá, hátha megkapta: születésnapi frissítés érkezik a Facebook Messengerhez

A Facebook Messenger most ünnepli a tizedik születésnapját, amire készült a Facebook is.

A Facebook 2011. augusztus 9-én adta ki a Messengert önálló alkalmazásként. Az app eredetileg egy egyszerű csevegő volt, ám az évek során a videohívásoktól a játékokig rengeteg új funkciót kapott. A jubileumot a cég egy sor új funkcióval és több, az évfordulóhoz kötődő tematikával ünnepli meg.

A Facebook bejelentése szerint több funkció is kap születésnapi verzió: érkezik többek között ünnepi kiterjesztettvalóság-effekt, matricák, valamint a csevegőablak kinézetéhez választható téma is.

A csoportos csevegésben a résztvevők személyére szabott szavazást is lehet majd indítani. Ebben olyan kérdéseket lehet majd feltenni, mint hogy a résztvevők közül ki az, aki a legnagyobb valószínűséggel fog elkésni egy megbeszélésről vagy élne túl egy zombitámadást.

További újdonság, hogy a felhasználók beállíthatják, mely kifejezéseket szeretnék egy kis effekttel feltuningolni. Amikor ezt elküldi valaki, a választott animáció automatikusan elindul.

A Messengeren a jövőben könnyebb lesz a felhasználók profiljainak továbbítása is. Ha valakiét szeretnénk megosztani egy csevegésben – például azért, hogy összekössük a két embert –, akkor ezt egy új menüponttal tehetjük majd meg. Ezután az illető már eldöntheti, hogy üzenetet írna-e neki vagy ismerősnek jelölné inkább.

Hogy pontosan mikor frissül a Messenger, a Facebook nem árulta el, de valószínű, hogy a napokban mindenkinél megtörténik majd. Az androidosok itt, az iPhone-osok pedig itt tudják megnézni, érkezett-e már frissítés az apphoz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

mesterséges intelligencia
Hirdetés
hvg360 Bedő Iván 2025. április. 16. 19:30

Mi történik, ha egy halálos vírus receptjét kérjük a mesterséges intelligenciától?

A ragadós száj- és körömfájás vírus mesterséges eredete politikai téma lett Magyarországon. Nem ez az első összeesküvés-elmélet a kórokozókkal kapcsolatban: a laborban piszkált vagy valamilyen baleset folytán kiszabadult vírusokról eddig is olvashattunk. A mesterséges intelligencia fejlődése nyomán pedig szintet léptek a konteógyártók is. De vajon a biofegyverek gyártásában is segíthet az MI?