Tech hvg.hu 2021. július. 29. 10:03

Maguk dönthetik majd el a OnePlus mobilok használói, hogy mikor mennyire pörögjön fel a telefon

Felborzolta a kedélyeket a OnePlus Apple-éhez hasonló fojtási (telefon-teljesítmény visszatartási) ügye. A cég a kompromisszumos megoldás mellett döntött, amire viszont még várni kell.

Nemrégiben derült ki, hogy a OnePlus csúcseszköze, a OnePlus 9 Pro – meglepő módon – több népszerű alkalmazás futtatásánál is rosszabbul teljesít, mint a hasonló specifikációjú okostelefonok. A teljesítmény visszafogására persze elfogadható magyarázatot adott a gyártó (az akkumulátorra és a hószabályozásra hivatkozva), azonban sokaknak ez nem volt elég.

Már csak azért sem, mivel a OnePlus (nem okulva az Apple hasonló botrányából) elhallgatta ezt a tényt a felhasználók elől, illetve nem adott számukra lehetőséget arra, hogy maguk döntsék el, mi a fontosabb számukra, a jobb teljesítmény vagy a hosszabb akkumulátoros üzemidő.

Úgy tűnik, a cég azóta átgondolta az álláspontját ez ügyben, és egyfajta kompromisszumot kínál. Nyilatkozatban fejtették ki az Android Police-nak, hogy a vállalat K+F csapata olyan megoldáson dolgozik, amelyik lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy be- és kikapcsolják ezt az optimalizálási módot, és így jobban ellenőrizzék telefonjaik teljesítményét. A cél, hogy ez a megoldás az az egyik első OxygenOS 12-es verzióval megjelenhessen.

RPMA

A lényeg pedig ebben az utolsó mondatban rejlik. A kikapcsolás lehetősége (feltéve, hogy a felhasználó egyáltalán tudni fog-e erről az „optimalizált” módról) az Android 12-n alapuló OxygenOS 12 felületen érhető el. Figyelembe véve az Android 12 megjelenési idejét és a OnePlus ütemtervét, valószínűleg az év végégig még várni kell erre a lehetőségre.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

mesterséges intelligencia
hvg360 Fülöp István 2025. április. 24. 14:25

MoHu-vezér a hulladékkoncesszióról: Ha ugyanolyan hatékonyan tudják csinálni, mint mi, akkor övék a megbízás 35 évig

A MoHu a hulladékkoncesszió 2023. közepi indulása óta az első másfél évét veszteséggel zárta. Nem akarnak más kárára nyereségesek lenni – mondja a HVG-nek Pethő Zsolt. Hova építene évi 360 ezer tonna kapacitású hulladékégetőt a cég? Miért magasabbak itt egyes csomagolásdíjak, mint Ausztriában? Elképzelhető, hogy később az egész országban csak a MoHu szállítja majd a szemetet? Ezekről is kérdeztük a Mol leánycégének vezérigazgatóját.