Tech hvg.hu 2021. július. 22. 16:33

"Latorállamokban ellenzékiek megfigyelésére használják" – írta a hirado.hu még 2019-ben a Pegasus kémprogramról

A közmédia még 2019-ben írt arról, mire képes a Pegasus nevű izraeli kémfegyver, és kik használják azt.

Pegasus-ügy
Friss cikkek a témában

A hirado.hu is tájékoztatást adott a Pegasus nevű kémszoftverről, amit egy nemzetközi újságírócsapat nyomozása szerint itthoni újságírók és civilek ellen is bevetettek. Igaz, nem most, a Pegasus-ügy kirobbanása után, hanem azt jóval megelőzően, még 2019-ben – szúrta ki a Media1.

A lap szerint miközben ma nem nagyon találni nyomát annak, hogy a közmédia beszámolt volna a néhány napja kirobbant Pegasus-ügyről, 2019-ben a kémszoftverről még úgy írt a hirado.hu, hogy „latorállamokban számos alkalommal ellenzékiek megfigyelésére használják”, illetve, hogy az azt fejlesztő izraeli NSO kormányokat szolgál ki a fejlett megoldásaival.

A Media1 által elvégzett Google-keresés alapján csütörtökön kora délután – és az általunk elvégzett szerint még jelenleg is – csupán két hír tesz említést a Pegasus nevű kémszoftverről. Ebből a frissebbik, az Újabb támogatást kapnak az 1-es típusú cukorbetegséggel élők című csupán említés szintjén.

hvg.hu

A másik, 2019-es cikkben, amiben a Köpcös néven ismert kokainbáró lebukásáról írt az oldal, már részletesebben foglalkozik a kémszoftverrel.

"Ennek segítségével távolról követni lehet a meghekkelt telefonokon zajló beszélgetéseket, kapcsolati adatokat, szöveges üzeneteket és e-maileket, valamint a készülék tulajdonosának hollétét is képesek naprakészen számon tartani"

– írta két évvel ezelőtt a hirado.hu.

hvg.hu

A Pegasus kémszoftver egyébként olyannyira mindentudó, hogy több jogosultságot szerez magának a készüléken, mint amennyi a mobil használójának lehet. Hogy mire képes azon a telefonon, amelyre ráküldik, arról ide kattintva olvashat, itt pedig azt nézheti meg, milyen mémeket generált a Pegasus-ügy.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.