Tech hvg.hu 2021. július. 21. 16:03

360 millió forintos befektetést kapott egy magyar startup, mesterséges intelligenciával készítenek videót

A Colossyan nevű startup céget 2015-ben alapították, a befektetők komoly potenciált látnak benne.

Miközben a videós tartalmak régóta komoly tényezőt jelentenek a kommunikációban, az ilyen tartalmak legyártását nem minden vállalat engedheti meg magának. Rajtuk is segítene a Colossyan, egy magyar startup cég, amely tagjai egy olyan rendszeren dolgoznak, amiben mesterséges intelligencia generálja a kívánt videót.

Kovács Dominik, a Colossyan alapítója szerint a helyszín, a stáb, a színészek vagy épp az eszközök mind komoly költséget jelentenek a videós tartalomgyártásban, a koronavírus-járvány pedig tovább növelte az árakat. A cég éppen ezért egy olyan videókészítő eszköz kifejlesztésének látott neki, ami segíthet orvosolni az anyagi és egyéb nehézségeket.

A Colossyan 2021 elején indította el videógeneráló platformját, amelyet már több béta kliens is beépített, a közelmúltban kiadott API-juk legfrissebb verzióját pedig már több vállalat is felhasználta.

Szabó Kristóf (b), Kovács Zoltán (k) és Kovács Dominik (j), a Colossyan alapítói.
Colossyan

A deepfake technológia etikus felhasználását kidolgozó csapat elképzelése a budapesti Day One Capital kockázatitőke-társaság érdeklődését is felkeltette, amely nemrég 1 millió euró, vagyis mintegy 360 millió forintos befektetéssel szállt be az üzletükbe.

A most megkapott összeget a létrehozott videók minőségének további javítására használják fel, valamint olyan új funkciók beépítésére, amelyek támogatják a generálási folyamatokat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.