Megnéztük, hogy a Lego és a Nintendo a gyakorlatban hogyan mossa el az analóg és digitális játéktér közötti határmezsgyét.
Kevesen tudják, mindenesetre tény, hogy a Nintendót 132 évvel ezelőtt alapították Japánban. Akkoriban persze még nem játékgépekkel, hanem úgynevezett hanafuda játékkártyák készítésével foglalkozott a cég, mely 1983-ban dobta piacra hatalmas sikerre szert tett 8 bites konzolját, a NES-t. Melynek egyik legnagyobb kasszasikere a két évvel később debütált Super Mario volt.
A Lego sem ma kezdte az ipart, hanem 89 évvel ezelőtt vágott bele fajátékok készítésébe és 1949 óta forgalmazza jól ismert műanyag építőkockáit.
A japán és dán mamutcégek 2020-ban borultak össze egymással, melynek eredményeképp napvilágot láttak az első Super Mario tematikájú Lego-szettek, idén augusztusban pedig sokak örömére Luigi is csatlakozik testvéréhez.
Dupla élvezet
A Lego tavaly a 71360-as Super Mario alapcsomaggal és számos kiegészítő szettel vágott neki legújabb kalandjának, melyekhez most csatlakozik a jelenleg előrendelhető státuszú 71387-es Luigi kezdőcsomag. Utóbbi legfőbb újdonsága értelemszerűen maga Luigi, vagyis Mario kicsit nyúlánkabb testvére.
A különböző hangokat kiadó, zenélő figurák körülbelül 7 centiméter magasak és a ruhájuk alatt egy több részre osztott színes kijelző, valamint egy bluetoothos központi egység található. Az energiaellátásért két AAA elem felel, melyek beszerzéséről nekünk kell gondoskodni.
Az olasz származású amerikai vízvezeték-szerelőket megtestesítő karakterek számos különböző arckifejezést képesek megjeleníteni, a hasukon lévő négyszögletes panelen pedig a játékprogramból ismerős piktogramok bukkannak fel.
A gyorsulásmérőnek és a giroszkópnak köszönhetően Marióék érzékelik, ha a levegőbe emeljük őket és ugrálunk, forgunk velük. Alul fényt bocsátanak ki és ennek segítségével beszkennelik az alattuk lévő felületeket. Ezek lehetnek egyedi vonalkódok, vagy egyszerű színkódos elemek. A kék szín vizet, a zöld füvet, a piros lávát, a sárga sivatagot jelent.
A figurák a hátukon lévő bekapcsológombbal kelthetők életre, a telefonos alkalmazással a Bluetooth gomb révén társíthatók össze, és ha az asztalra fektetjük őket, akkor gyorsan álomra szenderülnek.
Kis csomagok formájában jelmezeket (méhecske, béka) is lehet vásárolni, melyek révén a testvérpár extra képességekkel vértezhető fel.
Elő a pályákkal!
Az alapcsomagok 21 ezer forintba kerülnek. A 15 ezer forintos 71389-es Lakitu Sky World bővítőcsomag egy forgó felhőplatform révén kínál remek kalandokat a 6-7+ korosztály képviselőinek.
A 8+ besorolású 71391-es Bowser léghajója szett már drágább, 40 ezer forintba kerül, de egyrészt az összeépítése, másrészt a vele történő játék is tartalmasabb időtöltéssel kecsegtet.
A Nintendo játékgépekéhez hasonló ugrálós pályáknak csak a képzelet szabhat határt. A kalandok a kezdőcsőből indulnak, melybe belépve máris indul a 60 másodperces visszaszámlálás.
2021-es újdonság a többjátékos üzemmód, vagyis mostantól Mario és Luigi egymást segítve haladhat előre a pályákon és gyűjthet minél több érmét. Két játékos esetén a célpóznával záródó pályák szintideje 90 másodpercre nő.
A csomagokban számos különböző figura található, és vannak olyan feladatok, melyekben egy-egy közös ellenséget kell legyőznie a testvérpárnak. Van például egy olyan küldetés, melyben Mario és Luigi csak akkor mozoghat, amikor a telefon/tablet kijelzőjén megjelenített szörny alszik.
Hagyományos nyomtatott összeszerelési segédlet nincs, a pályákat az ingyenes alkalmazásban megjelenített informatív útmutatók alapján lehet megépíteni.
A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának facebookos oldalát.